Redemptoryści z Lubaszowej nie mają koronawirusa
access_time 2020-06-09 21:28:00
U żadnego z przebadanych redemptorystów z Lubaszowej koło Tuchowa nie wykryto nowego wirusa. Próbki do badań pobrali w poniedziałek żołnierze z Krakowa.

Wymazy od ojców i braci nowicjuszy pobrano w poniedziałek, 8 czerwca. We wtorek, w godzinach popołudniowych wspólnota otrzymała z sanepidu informację, że wszystkie wyniki są negatywne. - Szybkie działania prewencyjne jakie podjęliśmy jako redemptoryści z Lubaszowej - niezwłocznie, kiedy dowiedzieliśmy się o zaistniałej sytuacji w Tuchowie - uchroniły nas od problemów. Po prostu nie zlekceważyliśmy zagrożenia. Mamy nadzieję, że również i Was ta informacja ucieszy. Wielu bowiem z Was miało z nami kontakt w kościele parafialnym jak i na „Wilii”. Jednym z ważnych priorytetów jakie nas motywują jest wasze bezpieczeństwo - napisał w komunikacie ojciec Dariusz Pabiś, przełożony redemptorystów z Lubaszowej.

Duchowny poinformował również, że przez najbliższy tydzień będą objęci kwarantanną. Oznacza to, że w tym czasie zawieszone będą msze święte w kościele św. Gerarda oraz w kaplicy „na Willi”. - Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie i Przyjaciele za pamięć modlitewną i wszelkie formy okazywanej troski. Dziękujemy policjantom z Tarnowa za rutynowe wizyty i zrozumienie. Dziękujemy żołnierzom z Krakowa, którzy przyjechali, aby zrobić nam wymazy. Dzielni i pracowici młodzi ludzie. Życzymy Wam zdrowia w waszej misji na Śląsku - zakończył ojciec Pabiś.

Fot. Archiwum

Komentarze...