Zamknięto kolejny kościół. Tym razem w Ryglicach - niedzielną mszę św. odprawiał tam zakażony redemptorysta z Tuchowa
access_time 2020-06-08 11:27:00
Księża z parafii św. Katarzyny w Ryglicach zostali objęci kwarantanną, a kościół został zamknięty. Decyzję podjął sanepid po tym, jak okazało się, że w świątyni odprawiał mszę i rozdawał wiernym komunię zakażony redemptorysta z Tuchowa.

W niedzielę po południu Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Tarnowie podjął decyzję o zamknięciu kościoła pw. św. Katarzyny w Rygliach. Jak poinformował w komunikacie proboszcz parafii, ks. Franciszek Kuczek, 31 maja mszę św. w świątyni odprawiał redemptorysta, u którego w niedzielę 7 czerwca testy potwierdziły zakażenie koronawirusem.

Proboszcz podkreślił w oświadczeniu, że nie uczestniczył w święceniach kapłańskich, które odbyły się 30 maja w Tuchowie. Dodał też, że bierzmowanie zaplanowane na 12 czerwca zostanie przeniesione na termin późniejszy, natomiast sprawy duszpasterskie parafii przejmuje proboszcz z sąsiedniej parafii w Kowalowej.

Sanepid prosi o kontakt osoby, które 31 maja ma mszy św. o godz. 9 w kościele w Ryglicach otrzymały komunię od wspominanego redemptorysty. Tel. kontaktowy 666035666.

Fot. Archiwum parafii

Komentarze...