Zniesiona dyspensa. Wraca obowiązek uczestnictwa w mszy św.
access_time 2020-05-30 18:00:00
Biskup tarnowski Andrzej Jeż opublikował dekret, w którym znosi dyspensę od obowiązku uczestnictwa w mszy św. w kościołach diecezji tarnowskiej w niedziele i święta nakazane. Postanowienie to wejdzie w życie 1 czerwca.

- W związku z decyzją władz państwowych o zniesieniu limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. W czasie, gdy boleśnie doświadczamy skutków pandemii, odpowiedzmy na zaproszenie Jezusa, który mówi: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28). Jednocześnie gorąco proszę duszpasterzy, aby dołożyli wszelkich starań, by świątynie były miejscami bezpiecznymi dla wiernych. - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie biskup utrzymał dyspensę dla osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji a także tych, którzy czują obawę przed zarażeniem COVID-19.

Biskup zniósł również wszelkie ograniczenia dotyczące celebrowania chrztów, pogrzebów, mszy św. w kaplicach oraz ograniczenia dotyczące posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

- Zachęcam do modlitwy o ustanie pandemii szczególnie przez wstawiennictwo św. Sebastiana i naszego świętego rodaka, Szymona z Lipnicy. - napisał bp Jeż.

 

Przypominamy o transmisjach internetowych mszy św. z kościoła pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie, gdzie emitowane są nabożeństwa w dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 18.00, w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.30. Link do transmisji znajduje się TUTAJ

Msze św. transmitowane są też z kościoła M.B. Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Link znajdziesz TUTAJ

Komentarze...