Ponad 3 promile u kierowcy z gminy Dębno. Na szczęście zareagował przypadkowy świadek
access_time 2020-05-29 04:51:00
47-letni mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi, zataczał się i wpadał na przechodniów. Mimo to wsiadł do auta i próbował odjechać. Jego zamiary pokrzyżował przypadkowy świadek, który zabrał mu kluczyki i wezwał policję.

Do zdarzenia doszło w środę, 25 maja po godzinie 12. w Woli Dębińskiej. Uwagę mieszkańca powiatu brzeskiego zwrócił przechodzący w pobliżu mężczyzna, który miał poważne problemy z utrzymaniem równowagi, zataczał się i wpadał na innych przechodniów. Kompletnie pijany podszedł do stojącego na parkingu samochodu, wsiadł za kierownicę, po czym próbował odjechać. Obserwujący to mężczyzna zareagował natychmiast. Podbiegł do samochodu, zabrał kierowcy kluczyki i wezwał policję. Na miejsce przyjechał patrol, który przejął nietrzeźwego 47 – letniego mieszkańca gminy Dębno. Badanie alkomatem wykazało, że wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

47-latkowi za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

- Na słowa uznania i podziękowania zasługuje mieszkaniec powiatu, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagował i nie dopuścił, aby ten doprowadził do tragedii na drodze. - mówi asp. sztab. Ewelina Buda, rzecznik brzeskiej policji.

Komentarze...