Teatr Solskiego wraca do gry
access_time 2020-05-28 12:43:00
Teatr im. Ludwika Solskiego wraca do prezentacji swoich przedstawień już od 6 czerwca. Widzowie do końca miesiąca zobaczą dwie premiery oraz trzy inne spektakle.

- Nie zasypialiśmy gruszek w popiele w czasie kwarantanny. Wykorzystaliśmy ten czas, by teraz mieć nową propozycję dla widzów – mówi Rafał Balawejder, dyrektor teatru. - Idealnie dopasowaliśmy się z terminem nowej premiery, czyli „Jasia i Małgosi”. Liczymy, że znajdziemy także chętnych na pokaz tego spektaklu o północy – to może być fajna przygoda dla starszych dzieci, ale też przecież dla dorosłych, którzy stęsknili się za teatrem jako elitarnym miejscem żywego kontaktu aktora z widzem.

Dwie przygotowane premiery to „Jaś i Małgosia” na Dużej Scenie w reżyserii Matyldy Baczyńskiej oraz „Bracia Karamazow” na Małej Scenie w reżyserii Marty Streker. Widzowie spotkają się z bohaterami bajki napisanej przez Monikę Wentę (równocześnie etatowej aktorki teatru) na pokazie przedpremierowym w dniu 6 czerwca o godzinie 0.00. Premiera tego samego dnia o godzinie 16.00. Adaptację „Braci Karamazow” autorstwa Piotra Fronia premierowo widzowie zobaczą w piątek 19 czerwca (spektakl będzie grany od 18 do 21 czerwca).

Na czerwcowym repertuarze zobaczymy także „Porachunki z katem”, „Tango” oraz „Księżniczkę na opak wywróconą”. W spektaklu „Porachunki z katem” Marcin Hycnar wystąpi w podwójnej roli. Jest bowiem reżyserem tego przedstawienia a z racji zmian obsadowych zagra także rolę Arthura.

- Na maj mieliśmy zaplanowane pożegnanie z tym tytułem. Trochę przesunęło się w czasie, ale myślę że warto było poczekać i przyjść, by zobaczyć Marcina Hycnara na scenie i to świetne przedstawienie. Będzie to także okazja do podziękowania Marcinowi za trzyletnią kadencję jako dyrektorowi artystycznemu naszego teatru. - dodaje Balawejder.

14 czerwca poznamy też oficjalnie osobę, która przez najbliższe trzy lata będzie pełnić funkcję dyrektora artystycznego.

Terminy prezentacji spektakli:

  • „Jaś i Małgosia” 6 i 7 czerwca
  • „Porachunki z katem” 11-14 czerwca
  • „Bracia Karamazow” 18-21 czerwca
  • „Tango” 18-21 czerwca
  • „Księżniczka na opak wywrócona” 25-28 czerwca

Na zdj. Kamil Urban, Stefan Krzysztofiak i Fabian Kocięcki w "Braciach Karamazow" / fot. archiwum teatru

Komentarze...