Pijany i agresywny 36-latek szalał na motorowerze. Miał ponad 3 promile alkoholu
access_time 2020-05-28 08:20:00
Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 36-latek jadący skuterem drogą krajową nr 73. Kompletnie pijanego mężczyznę zatrzymał policjant w czasie wolnym od służby.

Funkcjonariusz dąbrowskiej drogówki, jadąc wieczorem prywatnym samochodem zauważył na drodze krajowej nr 73 mężczyznę poruszającego się zygzakiem na motorowerze. - Styl jazdy kierującego jednośladem wskazywał, iż może on być pod wpływem alkoholu. Motorowerzysta miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy, zdarzyło mu się nawet utrzymywać równowagę podpierając się na środku jezdni nogami. - relacjonuje asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

Policjant, aby nie dopuścić do tragedii, zatrzymał kierującego na ul. Sucharskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, a o zaistniałej sytuacji powiadomił dyżurnego miejskiej komendy. Mężczyzna na okazaną przez funkcjonariusza w cywilu legitymację służbową zareagował agresywnie, próbował się wyrwać i uciec, dlatego policjant musiał go obezwładnić. Przybyły na miejsce patrol podczas badania alkomatem potwierdził, że motorowerzysta był kompletnie pijany. Miał w organizmie aż 3,27 promila alkoholu.

36-latkowi za jazdę na podwójnym gazie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Komentarze...