Policyjny pościg przez centrum Woli Rzędzińskiej. 19-latek uciekał z prędkością 240 km/h
access_time 2020-05-22 16:35:00
Młody kierowca BMW uciekał przed policją z prędkością 240 km/h. Funkcjonariuszom udało się go zatrzymać dopiero na drugi dzień po pościgu. Złapany 19-latek odpowie przed sądem za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli oraz szereg wykroczeń drogowych.

W poniedziałek w godzinach popołudniowych policjanci tarnowskiej drogówki zostali skierowani do patrolowania Woli Rzędzińskiej. - Z informacji, jakie napłynęły do tarnowskiej komendy, wynikało, że dochodzi tam do częstego łamania przepisów ruchu drogowego w zakresie przekraczania dopuszczalnej prędkości. - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Około godziny 20.30 policjanci zauważyli wyjeżdżające z jednej z posesji szare BMW, którego kierowca z nadmierną prędkością ruszył w stronę Tarnowa. Z wykonanego przez mundurowych pomiaru wynikało, że mężczyzna przekroczył prędkość o ponad 30 km/h. Policjanci próbowali go zatrzymać, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak kierowca BMW na nowosądeckich numerach rejestracyjnych na widok radiowozu jeszcze bardziej przyspieszył, łamiąc po drodze szereg wykroczeń (wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej, zmuszanie innych kierowców do zmiany kierunku ruchu i zjeżdżania z drogi, wyprzedzanie na pasach). Pościg główną drogą Woli Rzędzińskiej w kierunku Tarnowa trwał kilkanaście minut, a prędkość, jaką osiągnęły oba samochody, w pewnym momencie sięgnęła 240 km/h. Niestety na wysokości przejazdu kolejowego na ulicy Heleny Marusarz, kierowca bmw wjechał w rozwidlenie dróg, wyłączył światła i zniknął z pola widzenia ścigających go policjantów. Kierowcy nie udało się zatrzymać.

Nazajutrz, w związku z popełnionym przestępstwem niezatrzymania się do kontroli drogowej, w rejon pościgu zostały skierowane patrole ruchu drogowego, dzielnicowi oraz policjanci operacyjni. - Wspólne działania pozwoliły na ustalenie miejsce zamieszkania właściciela bmw. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który został zatrzymany i podczas rozmowy przyznał się do szaleńczej jazdy przez centrum Woli Rzędzińskiej. - mówi Paweł Klimek. - Za popełnione przestępstwo kierowca będzie odpowiadał przed sądem karnym, a za wykroczenia odpowie przed tarnowskim sądem do spraw wykroczeń. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym zastało mu zatrzymane prawo jazdy, co w konsekwencji może skutkować kolejnym egzaminem w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego. - dodaje rzecznik.

19-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...