Piotr Liana powraca z nowym kryminałem. "Test tolerancji" wkrótce w księgarniach
access_time 2020-05-21 15:01:00
Dobra wiadomość dla miłośników powieści kryminalnych Piotra Liany. W wakacje nakładem wydawnictwa "Oficynka" ukaże się kolejna jego powieść z Tarnowem w tle, "Test tolerancji".

Po udanym "Echu serca", Piotr Liana wraca ze swoim policyjnym duetem z tarnowskiego wydziału kryminalnego - komisarz Iwoną Sudą i starszym aspirantem Błażejem Widełką. Nowy thriller "Test tolerancji" ukaże się w sierpniu.

- Tym razem to thriller psychologiczny z bogatą warstwą społeczną i odrobiną melodramatu. To powieść o samotności w jej różnych odcieniach - samotności w społeczeństwie, w związku, w pracy. Testowałem fragmenty na kilku osobach. Czasami śmieszyła, niekiedy budziła sprzeciw i wyciskała łzy. Zupełnie nie spodziewałem się, że wywoła tyle sprzecznych, mocnych i autentycznych emocji - mówi Piotr Liana.

Opis książki:

Dwudziestego pierwszego grudnia zabiłem człowieka. To miało być wyrafinowane morderstwo. Morderstwo w białych rękawiczkach.

W zimną, grudniową noc tarnowska policja odnajduje w lesie zwłoki pozbawione głowy. Kim był zamordowany mężczyzna? Kto przeprowadził egzekucję? I dlaczego komisarz Suda nie pamięta, co robiła tamtej nocy?

Tymczasem w Tarnowie umierają bezdomni. Starszy aspirant Widełka próbuje rozwikłać zagadkę ich śmierci. Z pozoru wydaje się, że tych dwóch spraw nic nie łączy...

Piotr Liana – magister farmacji, absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończył studia podyplomowe z zakresu prawa dowodowego na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Uczestnik konferencji naukowych, brał udział w badaniach nad mutagennością. Pasjonuje go jedzenie i - jak sam o sobie mówi - żyje po to, żeby jeść. W wolnych chwilach ucieka z escape roomów, rozwiązuje zagadki, karmi zmysły wszystkimi dziedzinami sztuki. Lubi zmagać się z trudnymi tematami, bawią go ironia i czarny humor. Uczestniczył w kursach "Druga strona kryminalnej fikcji", realizowanych pod auspicjami Maszyny do Pisania. W 2015 roku zadebiutował powieścią "Persona non grata". Trzy lata później wydał "Echo serca", thriller rozpoczynający serię powieści z komisarz Iwoną Sudą (recenzję możecie przeczytać TUTAJ). Pochodzi z Gorlic, obecnie mieszka w Tarnowie.

Komentarze...