Tęczowy Tarnów złożył życzenia kobietom
access_time 2020-03-09 11:18:00
Życzymy sobie... siostrzeństwa, siły, równości, odwagi, pełnych praw do mojego ciała - między innymi takie życzenia mogły zobaczyć kobiety w dniu swojego święta na transparentach "Tęczowego Tarnowa".

Grupa Tęczowy Tarnów to organizacja zajmująca się sprawami osób LGBT+. Powstała w ubiegłym roku z inicjatywy trzech dziewczyn: Zuzanny, Moniki i Grety. - Impulsem do zawiązania się grupy było przyjęcie przez sąsiadujący powiat tarnowski uchwały uderzającej w mniejszości seksualne i tożsamościowe. Chcemy za pomocą działań edukacyjnych i aktywistycznich pokazać stanowczy sprzeciw wobec dyskryminacji tej części społeczeństwa. - mówi Greta -  Chcemy stworzyć przestrzeń do poznania się, wymiany doświadczeń, ale też edukacji czy pomocy w problemach. Chcemy organizować pokazy filmów, dyskusje, warsztaty i inne wydarzenia, które pozwolą poznać historię, jak i poszerzyć wiedzę z zakresu różnych zagadnień związanych z ruchem LGBT+ i nie tylko. - dodaje. 

W niedzielę, 8 marca, z okazji Dnia Kobiet dziewczyny zorganizowały na Placu Kazimierza happening "Życzymy sobie...", w czasie którego zachęcały mieszkańców do zrobienia sobie zdjęcia z wybranymi gotowymi życzeniami dla kobiet.

Fot. Mateusz Niemczura

Komentarze...