Niewielu chętnych do rad osiedli. Miasto przedłuża nabór
access_time 2020-03-04 15:55:00
Marcowe wybory do rad osiedli w Tarnowie nie budzą zbyt dużego zainteresowania. Na czterech osiedlach kandydatów wciąż jest mniej niż mandatów. Miasto postanowiło przedłużyć nabór.

Kadencja aktualnie działających samorządów osiedlowych upływa 3 kwietnia. Do 27 lutego można było proponować kandydatów w nadchodzących wyborach. Ponieważ jednak do czterech osiedli nie zgłoszono wymaganej liczby kandydatów, Miejska Komisja Wyborcza przedłużyła termin przyjmowania zgłoszeń dla Starówki, Strusiny, Piaskówki i Grabówki do 9 marca.

Każdy z kandydatów powinien zebrać minimum 20 podpisów poparcia. Druk zgłoszenia dostępny jest na stronie internetowej miasta. Dokumenty należy składać w Kancelarii Rady Miejskiej przy ul. Goldhammera.

Wybory odbędą się 29 marca. Głosowanie odbywać się będzie w lokalach osiedlowych komisji wyborczych w godz. 8 - 18, czyli dwie godziny krócej niż w ubiegłym roku, gdy lokale wyborcze czynne były do godz. 20. Ponadto od tego roku kadencja rad osiedli będzie trwała nie cztery a pięć lat. Warunkiem wyboru rady jest m.in. frekwencja wyborcza wynosząca jeden procent uprawnionych do głosowania tarnowian.

Fot. P. Topolski

Komentarze...