Przybywa chętnych na miejskie ciepło
access_time 2020-03-02 03:06:00
W ubiegłym roku Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnowie podłączyło do sieci ciepłowniczej 42 budynki mieszkalne i usługowe, kolejnych 181 mieszkań ogrzewanych jest ciepłem systemowym, a centralna ciepła woda pojawiła się w 666 mieszkaniach. Działania te wpisują się w miejski plan walki ze smogiem.

W 25 budynkach zlikwidowano kotły na paliwo stałe - są to m.in. budynki przy ulicach: Boya-Żeleńskiego, Brodzińskiego, Garbarskiej, Krasińskiego, Krótkiej, Ks. Chrząszcza, Makuszyńskiego, Mościckiego, Nowy Świat, Spokojnej, Starowolskiego, Wałowej, Waryńskiego, Warzywnej, Wekslarskiej, Żydowskiej oraz przy Rynku. Dzięki nowym przyłączeniom budynków wielorodzinnych do miejskiej sieci ciepłowniczej kolejnych 181 mieszkań ogrzewanych jest ciepłem systemowym.

W tym roku planowane jest przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej kolejnych 45 budynków mieszkalnych i usługowych. Kontynuowane będą prace rozbudowy miejskiej sieci ciepłowniczej w obrębie tarnowskiej starówki m.in. przy ulicach: Zakątnej, Bernardyńskiej, Żydowskiej, Franciszkańskiej, Kapitulnej, Brodzińskiego, Dąbrowskiego.

MPEC realizuje też program „Centralna Ciepła Woda – komfort i bezpieczeństwo”. W 2019 roku dzięki niemu centralna ciepła woda pojawiła się w 16 budynkach. Instalacje wykonano w 666 mieszkaniach. Mieszkania te znajdują się zarówno w budynkach nowo przyłączonych w ramach programu CCW w 2019 roku, jak i w latach poprzednich.

W 2020 roku w ramach programu CCW planowane jest dostarczenie centralnej ciepłej wody do kolejnych 250 mieszkań.

Komentarze...