Jan Paweł II będzie miał w Wojniczu mural 3D
access_time 2020-02-26 17:55:00
Będzie miał 15 metrów wysokości i 13 szerokości. Na ścianie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu powstanie mural na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Autor malowidła to znany z artystycznego malowania ścian, malarz i architekt Ryszard Paprocki.

Mural powstanie na północno - wschodniej ścianie budynku Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu, będzie więc widoczny z ulicy Rolniczej. Powiatowa szkoła chce w ten sposób uczcić 100. rocznicę urodzin swojego patrona, papieża Jana Pawła II, która przypada 18 maja.

Autorem malowidła będzie malarz i architekt Ryszard Paprocki, który na terenie powiatu tarnowskiego wykonał już trzy murale - jeden poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu znajduje się na budynku szkoły w Tarnowcu, drugi z mistrzem Ignacym Janem Paderewskim na budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach, a trzeci - przedstawiający Wincentego Witosa - na budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dwudniakach, w Wierzchosławicach.

Koszt wykonania muralu wyniesie około 50 tys. zł. Malowidło sfinansuje Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Instytut Pamięci Narodowej i kilka prywatnych firm, które chcą zachować anonimowość.

Uroczyste odsłonięcie planowane jest w maju.

Fot. FB ZSLiT

Komentarze...