Nieprawidłowości w PWSZ? Tarnowska prokuratura dostała anonimowy donos
access_time 2020-02-12 08:44:00
Do tarnowskiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłą już rektor PWSZ w Tarnowie, Jadwigę Laskę.

Anonimowy donos wpłynął do prokuratury w listopadzie. W piśmie, pod adresem ówczesnej rektor Jadwigi Laski padają poważne oskarżenia. Jedno z nich dotyczy fałszowania uchwały uczelni w sprawie pensum, drugie wiąże się z przetargiem dotyczącym remontu piwnic akademika uczelni przy ul. Słowackiego. Pierwsze postępowanie przetargowe, które miało wyłonić wykonawcę, ogłoszono w czerwcu 2019 r. Unieważniono je, ponieważ dwie oferty, które wpłynęły były wyższe niż zakładano. PWSZ zamierzało przeznaczyć na przedsięwzięcie 924 tys. zł. Tymczasem najniższa oferta wynosiła 998 765 zł. W związku z tym, we wrześniu uczelnia ogłosiła kolejny przetarg. Wpłynęły cztery oferty, ale również okazało się, że najtańsza należy do tego samego wykonawcy, co poprzednio. Tym razem jednak wybrano ją, mimo że wynosiła już 1,185 mln zł. 

- Anonim sam w sobie nie jest podstawą do wszczęcia postępowania przygotowawczego, ale zgodnie z regulaminem prokuratorskim podlega weryfikacji. Prokuratura przekazała go tarnowskiej policji z poleceniem przeprowadzenia czynności wyjaśniających. - tłumaczy prokurator Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

Do sprawy będziemy wracać.

Fot. P. Topolski

Komentarze...