Szósta kolejka TLF. Drużyna Zakładów Mechanicznych umacnia się na pozycji lidera
access_time 2020-02-11 19:36:00
Powoli zbliża się koniec sezonu Tarnowskiej Ligi Futsalu. W poniedziałek w Arenie Jaskółka Tarnów rozegrana została szósta już kolejka spotkań, która przyniosła kilka ciekawych rozstrzygnięć.

Na czele tabeli umocniła się ekipa Zakładów Mechanicznych. Lider zmierzył się z Westovią Okna Pawłowski, która ze względu na problemy kadrowe chciała przełożyć to spotkanie na inny termin (ostatecznie zagrała z trzema oldboyami w składzie, nie mając możliwości dokonywania zmian). Spotkanie rozpoczęło się od trafień Damiana Lubery i Marcina Gruszki, ale jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę dla Westovii Okna Pawłowski zdobył Artur Koza. Po zmianie stron między słupki trafiali jednak już tylko zawodnicy Zakładów Mechanicznych (dwukrotnie Adrian Ślęzak i Adrian Czyż) i mecz zakończył się ich pewną wygraną.

Zmiana nie zaszła również na drugiej pozycji, którą po wygranej z Dąbrovią zachował Gryf Borzęcin. Bohaterem tego spotkania był zdobywca trzech bramek, Przemysław Bury, bramkarza Dąbrovii zmusił do kapitulacji również Rafał Ciesielski.

Lokatę na najniższym stopniu podium utrzymał natomiast Topicar Auto Części, wygrana z Kasil Steel nie przyszła mu jednak łatwo. Trafienia Marcina Myjkowskiego i Karola Dziży spowodowały bowiem, że to znacznie niżej notowany w tabeli Kasil Steel uzyskał dwubramkową przewagę. Hat-trick Igora Króla wyprowadził jednak na prowadzenie zespół faworyta. Wygraną Topicaru Auto Części przypieczętował strzałem z przedłużonego rzutu karnego Konrad Stańczyk.

Bardzo jednostronny przebieg miała konfrontacja (B)oca Czemarol z czekającą wciąż na pierwsze zwycięstwo ekipą Sportmossimo.pl Grabówka. Na trafienia Mateusza Kuty, Szczepana Barana, Krystiana Kozioła i Karola Jańca (każdy z nich trafił dwukrotnie) zespół z Grabówki odpowiedział jedynie trafieniem Piotra Jodłowskiego.

 

Wyniki:

Lumaro Elbud – Grupa Azoty PROREM 0-5 (walkower)

Dąbrovia – Gryf Borzęcin 0-4 (Przemysław Bury 3, Rafał Ciesielski)

Sportmossimo.pl Grabówka – (B)oca Czemarol 1-8 (Piotr Jodłowski – Mateusz Kuta 2, Szczepan Baran 2, Krystian Kozioł 2, Karol Janiec 2)

Topicar Auto Części – Kasil Steel 4-2 (Igor Król 3, Konrad Stańczyk – Marcin Myjkowski, Karol Dziża)

Westovia Okna Pawłowski – Zakłady Mechaniczne 1-5 (Artur Koza – Adrian Ślęzak 2, Damian Lubera, Marcin Gruszka, Adrian Czyż)

Fot. TLF

Komentarze...