Z tej kategorii
Ogromny sukces wakacyjnej akcji "Pierwszy krok w kartingu"

2018-09-19 Sport

W Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów podsumowano projekt sportowo-edukacyjny "Pierwszy krok w kartingu", w ramach którego dzieci przedszkolne i młodzież szkolna oraz osoby niepełnosprawne uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno-sportowych. Zajęcia rozpoczęły się pod koniec czerwca i trwały do końca sierpnia. Łączyły tematykę bezpieczeństwa z dobrą zabawą i pasjonującą rywalizacją z wykorzystaniem gokartów.

Emilia Nizio powołana na obóz Kadry Polski w tenisie ziemnym

2018-09-19 Sport

11-letnia Emilia Nizio zawodniczka UKS ACT Sport Tarnów została powołana przez Polski Związek Tenisa do Kadry Polski U12 na obóz przygotowania motorycznego w Cetniewie, który odbędzie się w dniach 21- 28 września.

Trening z mistrzynią, czyli piknik "Z pasją po zdrowie"

2018-09-17 Sport

Uczniowski Klub Sportowy Jedynka przy I LO w Tarnowie oraz Fundacja Małgorzaty Glinki zaprosili w sobotę, 15 września wszystkich mieszkańców Tarnowa do Amfiteatru Letniego oraz na halę I LO na sportowy piknik „Z pasją po zdrowie”.

Zwycięstwo piłkarek nożnych Tarnovii

2018-09-15 Sport

W meczu o mistrzostwo I ligi piłki nożnej kobiet zespół Tarnovii Tarnów podejmował na własnym stadionie drużynę MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki.

Anna Brożek wicemistrzynią świata! Dominacja Polek w Innsbrucku

2018-09-14 Sport

Złoty medal dla Aleksandry Rudzińskiej, srebrny dla „naszej” Ani Brożek, a na dokładkę czwarte miejsce kolejnej tarnowianki - Aleksandry Kałuckiej. Finały „czasówek” podczas rozgrywanych w Innsbrucku Mistrzostw Świata we wspinaczce sportowej przeszły do historii. Dominacja Polek była bezdyskusyjna. Dość powiedzieć, że w czwórce najlepszych zawodniczek globu znalazły się trzy biało-czerwone, z czego dwie to zawodniczki Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Tarnów! Mniej powodów do radości miał tym razem Marcin Dzieński (również KU AZS PWSZ Tarnów), który nie obronił tytułu mistrzowskiego wywalczonego dwa lata temu w Paryżu.

SPR PWSZ Tarnów przegrała z Padwą Zamość w spotkaniu towarzyskim

2018-09-14 Sport

W środę, w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów zmierzyli się w meczu sparingowym z beniaminkiem I-ligi, Padwą Zamość.

Pierwsze mecze Gminnej Ligi Orlikowej za nami

2018-09-12 Sport

W ubiegłym tygodniu w Tarnowcu, na boisku „Orlik” miała miejsce inauguracja Gminnej Ligi Orlikowej Piłki Nożnej. Do Ligi zgłosiło się łącznie osiem drużyn, które podczas kolejnych tygodni będą walczyły o Puchar Wójta Gminy Tarnów.

Udany debiut Marcela Kuca w Mistrzostwach CIK FIA Karting Academy Trophy 2018

2018-09-12 Sport

W dniach 7-9 września na torze w Genk/Belgia odbyła się ostatnia, III runda CIK FIA Karting Academy Trophy. W stawce zaprezentował się zawodnik klubu TTSK K-TEAM Tarnów, Marcel Kuc. Młody reprezentant naszego kraju w sezonie 2018 był jedynym Polakiem w najbardziej prestiżowej imprezie kartingowej na świecie w kategorii Junior, zaliczanych do tzw. ekstraligi światowej - Mistrzostwach CIK-FIA Karting Academy Trophy.