Edward Rusnarczyk odszedł na emeryturę. Kto został nowym szefem TOSiRu?
access_time 2020-01-14 11:44:00
Były sekretarz generalny i skarbnik Platformy Obywatelskiej Andrzej Wyrobiec po cichu zastąpił Edwarda Rusnarczyka na stanowisku dyrektora Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dlaczego nie ogłoszono konkursu?

W ubiegłym tygodniu Andrzej Wyrobiec został nowym dyrektorem Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zastąpił tym samym sprawującego tę funkcję od 29 lat Edwarda Rusnarczyka, który przeszedł na emeryturę. - Andrzej Wyrobiec objął funkcję w ramach tzw. awansu wewnętrznego, który coraz częściej jest stosowany w Urzędzie Miasta Tarnowa. Konkursu nie ogłoszono, ponieważ nowy dyrektor kilka miesięcy temu wygrał konkurs na wicedyrektora. Andrzej Wyrobiec postanowił, że nie będzie miał zastępców. - tłumaczy Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prezydenta Tarnowa.

Andrzej Wyrobiec pochodzi z Chrzanowa. Ukończył historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie, studium dziennikarskie w Instytucie Filiologii Polskiej i studia podyplomowe z zakresu finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Polityczną karierę zaczynał jako członek Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Następnie działał w Unii Wolności, skąd w 2001 przeszedł do Platformy Obywatelskiej. W partii Tuska odpowiadał za finanse. Najpierw w latach 2006–2009 był zastępcą skarbnika, a w 2009 roku został skarbnikiem ugrupowania. Funkcję tę pełnił do 2010 roku, po czym zastąpił Grzegorza Schetynę w roli sekretarza generalnego partii. W latach 2014–2015 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przez lata związany był z krakowskimi instytucjami kultury, organizował koncerty, był dyrektorem programowym Studenckiego Centrum Kultury Pod Jaszczurami i dyrektorem Studenckiego Festiwalu Piosenki. W drugiej połowie lat 90 - tych założył agencję reklamową. Pełnił też funkcję prezesa Parku Śląskiego. W 2018 roku został prezesem rady nadzorczej Tarnowskiego Klastra Przemysłowego. Natomiast we wrześniu ubiegłego roku został wicedyrektorem Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i menadżerem hali Arena Jaskółka Tarnów.

Fot. poniżej Andrzej Wyrobiec, źródło Wikimedia Commons 

Komentarze...