Pijany traktorzysta z orzeczonym zakazem prowadzenia wpadł przez... bobry
access_time 2020-01-13 15:55:00
Interwencja w sprawie podgryzionego przez bobry, niebezpiecznie przechylonego drzewa zakończyła się dla właściciela terenu postępowaniem karnym za naruszenie zakazu sądowego i jazdę pod wpływem alkoholu.

W sobotę, 11 stycznia strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie zostali wezwani do zabezpieczenia groźnie przechylonego drzewa, które mogło przewrócić się na drogę wojewódzką w Porębie Radlnej. Okazało się, że pień drzewa jest mocno podgryziony przez bobry i stwarza realne zagrożenie zablokowania drogi wojewódzkiej 977, łączącej Tarnów z Tuchowem. Na miejsce zostali również skierowani policjanci, którzy mieli za zadanie ustalić właściciela gruntu, co nastąpiło dość szybko, bo mężczyzna właśnie wracał do domu swoim ciągnikiem rolniczym. Rutynowe sprawdzenie traktorzysty okazało się jednak dla niego zgubne. Okazało się, że mężczyzna miał orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który upływał w kwietniu tego roku. Na domiar złego kontrola trzeźwości wykazała, że jechał pod wpływem alkoholu - w wydychanym powietrzu miał niemal 0,5 promila.

Właściciel gruntu, na którym grasowały bobry odpowie teraz za naruszenie zakazu sądowego oraz jazdę pod wpływem alkoholu.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...