Uwaga kierowcy! Będą protesty na drogach
access_time 2020-01-14 11:00:00
Mieszkańcy gminy Wierzchosławice wyjdą na ulicę, żeby zaprotestować w sprawie zamkniętego mostu w Ostrowie i budowy obwodnicy Łętowic i Wierzchosławic. Akcja rozpocznie się w piątek o godz. 12 na obu wierzchosławickich rondach. Natomiast o godz. 14.30 protestować będą też mieszkańcy Zgłobic w związku z problemami dotyczącymi organizacji ruchu w tej miejscowości. Kierowcy muszą się wiec liczyć z utrudnieniami.

- W związku z bardzo trudną sytuacją, w jakiej znaleźli się mieszkańcy gminy Wierzchosławice (nagłe zamknięcie mostu w Ostrowie), opieszałością władz objawiającą się brakiem decyzji w sprawie budowy obwodnicy Łętowic i Wierzchosławic (ciężki ruch kołowy nieustannie uprzykrza życie mieszkańcom), jesteśmy zmuszeni podjąć akcję protestacyjną. Odbędzie się ona w piątek 17 stycznia w godzinach 12-14.00. Będziemy blokować oba ronda przy drodze wojewódzkiej w Wierzchosławicach - czyli wjazd w kierunku autostrady (przy wiadukcie) oraz rondo przy Delikatesach Centrum. - informuje Edward Tarczoń, przewodniczący komitetu protestacyjnego.

Z kolei o 14.30 rozpocznie się protest mieszkańców Zgłobic, którzy wyjdą na przejście dla pieszych na drodze krajowej nr 94, w pobliżu mostu na Dunajcu. Mieszkańcy żądają przywrócenia lewoskrętów na skrzyżowaniu w centrum miejscowości. Protest potrwa do 15.30.

Fot. Sołectwo Ostrów

Komentarze...