Memoriał Krystiana Popieli. Po raz drugi uczcili pamięć tragicznie zmarłego piłkarza
access_time 2020-01-11 23:05:00
W sobotę, w hali sportowej Arena "Jaskółka" Tarnów odbył się charytatywny turniej piłkarski kategorii U12 (rocznik 2008) ku pamięci tragicznie zmarłego w 2018 roku młodego piłkarza Krystiana Popieli. Tuż po śmierci Krystiana, jego rodzina założyła Fundację „Dzielmy się uśmiechem”, która pomaga młodym sportowcom po wypadkach lub ciężkich kontuzjach.

W turnieju wzięli udział młodzi zawodnicy z klubów, które na co dzień występują w PKO BP Ekstraklasie, między innymi Legia Warszawa, Wisła Kraków, Lech Poznań, Śląsk Wrocław, ale także Unia Tarnów. Młodzi piłkarze zagrali na sztucznej trawie najnowszej generacji. W meczu finałowym Śląsk Wrocław zmierzył się z Legią Warszawa. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis. O zwycięstwie w turnieju zadecydowały rzuty karne. Lepszy w tym elemencie okazał się zespół Śląska, który pokonał Legię 2:0.

W trakcie zawodów odbyły się liczne dodatkowe atrakcje, między innymi pokazy cheerleaderek, licytacje sportowych fantów, ale największym wydarzeniem był pokazowy mecz piłki nożnej seniorów. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny Krystek Team i Gwiazd Polskiego Sportu. W zespole gwiazd zaprezentowali się między innymi Marcin Żewłakow, Michał Żewłakow, Michał Probierz, Marcin Mięciel, Jacek Bednarz, Maciej Bykowski, Marek Jóźwiak, Dominik Furman, Jacek Magiera, Tomasz Kiełbowicz, Jacek Zieliński. W zespole Krystek Team zagrała rodzina i przyjaciele Krystiana. Sędzią głównym spotkania był Michał Listkiewicz.

Fot. Tomasz Schenk

Komentarze...