Pijany jechał 128 km/h w terenie zabudowanym
access_time 2019-12-19 16:15:00
Bocheńscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 21-letniego kierowcę, który w terenie zabudowanym gnał z prędkością 128 km/h. Ponadto mężczyzna był mocno pijany i nie posiadał prawa jazdy. Wkrótce 21-latek stanie przed sądem, a za popełnione przestępstwo może trafić za kratki nawet na 2 lata.

W środę policjanci bocheńskiej drogówki na terenie miejscowości Proszówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem passatem, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 128 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 78 km/h. Tuż po zatrzymaniu pojazdu, mundurowi szybko zorientowali się, że mają do czynienia z nietrzeźwym kierującym. Świadczyło o tym zachowanie 21-latka i unosząca się z wnętrza pojazdu silna woń alkoholu. Badanie trzeźwości kierującego tylko potwierdziło podejrzenia policjantów. Kierowca miał 2,26 promila alkoholu w organizmie. 21-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego przyznał się również policjantom do tego, że nie posiada prawa jazdy.

Mężczyźnie grozi kara pozbawiania wolności do lat 2. Czeka go również wysoka grzywna, a także kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 

Komentarze...