Opłatkowe spotkanie samorządowców z regionu tarnowskiego
access_time 2019-12-19 15:57:00
W środę w auli Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe środowiska samorządowego z subregionu tarnowskiego.

Poza samorządowcami z Tarnowa, powiatów tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego, władz wojewódzkich i samorządu województwa małopolskiego, byli parlamentarzyści, przedstawiciele służb konsularnych i mundurowych oraz pracownicy instytucji publicznych z regionu tarnowskiego. Nie zabrakło też przedstawicieli środowiska biznesowego, świata kultury, edukacji, służby zdrowia, organizacji pozarządowych i mediów, jak też duchowieństwa oraz wyznawców innych religii i mieszkających w Tarnowie obcokrajowców.

Edward Czesak z zarządu województwa na wstępie swojego przemówienia w sposób szczególny podziękował samorządowcom z regionu tarnowskiego za współpracę w kończącym się roku. - Dziękuję za dobrą współpracę i liczę, że w 2020 roku będziemy mogli nadal realnie współpracować. Budżet województwa na przyszły rok został tak skonstruowany, aby Wasze działania były skutecznie wspierane - zapewnił.

– Nie ma dnia, abyśmy się do tych korzeni, do tej historii sprzed dwóch tysięcy lat nie odwoływali. To nas buduje. Życzę państwu, aby i to dzisiejsze spotkanie i to co przeżyjemy w ciągu najbliższych dni budowało nas, pozwalało nam odnosić się do siebie z szacunkiem, z godnością, szukać porozumienia, choć nie zawsze będziemy się zgadzać, ale tylko w dialogu i tylko w poszukiwaniu tego, co nas łączy możemy zbudować dobrą przyszłość dla nas wszystkich – mówił z kolei prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Jak co roku, tarnowscy harcerze przekazali samorządowcom i biskupowi Betlejemskie Światełko, łamano się opłatkiem, wspólnie śpiewano kolędy i próbowano wigilijnych potraw. Spotkanie uświetnił koncert Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy. 

Fot. Archiwum UMWM

Komentarze...