Miał nieaktualną legitymację inwalidy i prawo jazdy nieważne od 13 lat. Zapłaci 800 zł za parkowanie na "kopercie"
access_time 2019-12-13 15:47:00
Strażnicy miejscy ukarali mandatem w wysokości 800 złotych kierowcę, który zaparkował swoje auto na kopercie dla niepełnosprawnych, posługując się nieaktualną legitymacją. Przy okazji wyszło też na jaw, że mężczyzna miał nieważne od 13 lat, papierowe prawo jazdy.

Strażnicy miejscy sprawdzali, czy na miejscach dla niepełnosprawnych parkują ci, dla których są one rzeczywiście przeznaczone. Kontrolując parking przy Zespole Przychodni Specjalistycznych przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie, zainteresowała ich znajdująca się za szybą jednego z samochodów legitymacja. Podczas przeprowadzonej interwencji okazało się, że dokument był nieaktualny. Co więcej, kierowca, 61-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, nie posiadał również aktualnego prawa jazdy. Dysponował starym dokumentem w wersji książeczkowej z 1998 roku. Na miejsce wezwani zostali policjanci, którzy zatrzymali nieważny dokument i pouczyli 61-latka.

- Kierowca miał obowiązek wymienić stare prawo jazdy do końca czerwca 2006 roku. Nie stracił wprawdzie posiadanych uprawnień do kierowania pojazdami, ale nie może prowadzić samochodu do czasu wydania nowego dokumentu. Stare prawo jazdy zostało mu zatrzymane, odzyska je, gdy wyrobi nowe. - tłumaczy asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji.

Straż miejska nałożyła na mężczyznę mandat w wysokości 800 zł (500 zł za parkowanie na miejscu dla osoby niepełnosprawnej i 300 zł za posługiwanie się nieaktualną legitymacją).

Komentarze...