Tarnowski dworzec zachwycił internautów i zdobył tytuł „Dworca Roku 2019”!
access_time 2019-12-12 21:11:00
Znamy zwycięzców konkursu na Dworzec Roku. Za najpiękniejszy i najbardziej funkcjonalny kapituła plebiscytu uznała dworzec w Rudzie Śląskiej-Chebzie. Natomiast w głosowaniu internautów bezapelacyjnie zwyciężył dworzec w Tarnowie!

Głosowanie wśród internautów trwało od 20 listopada do 10 grudnia. Plebiscyt zorganizowała Fundacja PKP i ProKolej. Jego celem było wyróżnienie najładniejszych i najbardziej funkcjonalnych dworców kolejowych w Polsce, zebranie i propagowanie dobrych praktyk w obsłudze podróżnych oraz promowanie dworców nowoczesnych i funkcjonalnych.

W poniedziałek, 9 grudnia sześcioosobowy skład jury zdecydował że „Dworcem Roku 2019” został dworzec w Rudzie Śląskiej Chebzie. W tym samym czasie przebiegało głosowanie internetowe, w którym oddano łącznie 3953 głosów. Najwięcej głosów zebrał dworzec w Tarnowie (1634), otrzymując nagrodę publiczności „Dworzec Roku 2019”. Na drugim miejscu uplasował się dworzec w Wodzisławiu Śląskim (765 głosów), a na trzecim dworzec Wrocław Główny (493 głosy).

Komentarze...