„Dobro jest w Małopolsce”. Trwa zbiórka żywności dla potrzebujących
access_time 2019-12-12 09:10:00
Rozpoczęła się akcja „Dobro jest w Małopolsce”. W jej ramach samorząd województwa małopolskiego wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem przeprowadza zbiórkę żywności dla potrzebujących. Ponadto pracownicy urzędu marszałkowskiego organizują zbiórkę, dzięki której do 150 dzieci z sześciu małopolskich domów dziecka trafią indywidualne prezenty, o które prosili w listach do świętego Mikołaja.

- Połączmy nasze siły i sprawmy, by świąteczna radość wypełniła każdy dom w regionie. Pokażmy, że "Dobro jest w Małopolsce" i w tym szczególnym czasie wszyscy potrzebujący mogą liczyć na naszą pomoc - mówił marszałek Witold Kozłowski, podczas środowej konferencji inaugurującej kampanię świąteczną "Dobro jest w Małopolsce". 

W briefingu prasowym wzięła również udział Małgorzata Pyka, dyrektor Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

W ramach akcji "Dobro jest w Małopolsce", nasz region wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem przeprowadzi zbiórkę żywności dla potrzebujących. W dniach 10-13 grudnia zbiórka będzie przeprowadzona w agendach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego: Nowym Sączu, Oświęcimiu i Tarnowie przy al. Solidarności 5-9. Dodatkowo zbiórka zostanie przeprowadzona w wielu małopolskich szkołach.

Z kolei w dniach 13-14 grudnia zbiórki żywności prowadzone będą w ośmiu sklepach Tesco w Krakowie: ul. Kapelanka 54, ul. Wielicka 259, ul. Dobrego Pasterza 67, ul. Wybickiego 10, ul. Babińskiego 69, Os. Teatralne 10, a także w Tarnowie przy ul. Nowodąbrowskiej 127 oraz w Muszynie przy ul. Piłsudskiego 93.

To nie koniec. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego organizują również zbiórkę prezentów dla 150 dzieci z sześciu małopolskich domów dziecka. Tuż przed świętami podarunki, o które prosili podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych, dotrą do nich wraz ze Świętym Mikołajem.

- Poprzez akcję Dobro jest w Małopolsce chcemy zachęcić mieszkańców całego regionu do dzielenia się drobnymi, miłymi gestami, które pozornie nieistotne mogą okazać się dla otaczających nas osób bardzo ważne – dodaje marszałek Witold Kozłowski.

Fot. Archiwum UMWM

Komentarze...