Dwie nowe karetki trafiły do tarnowskiego pogotowia
access_time 2019-12-10 16:55:00
Do Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie trafiły dwie nowe karetki. To nowoczesne mercedesy, które zastąpią najbardziej wyeksploatowane ambulanse.

Obie karetki to najnowsze modele ambulansu Mercedes Sprinter. Są wyposażone w silnik 3.0 z najwyższą normą emisji spalin – euro 6, system  START – STOP oraz drzwi i próg zamykane elektrycznie. Jedna z karetek będzie stacjonowała w Mościcach. W sierpniu tego roku wojewoda małopolski przyznał na nią dofinansowanie w wysokości 100 tysięcy zł. Drugi ambulans został dofinansowany przez Ministerstwo Zdrowia w kwocie 400 tysięcy zł. Pojazd posiada napęd 4x4 i trafi do filii tarnowskiego pogotowia w Wojniczu. - To właśnie tam użytkujemy najbardziej wysłużony pojazd, który kwalifikuje się do wymiany - tłumaczy dyrektor PSPR w Tarnowie Kazimiera Kunecka. - Tabor samochodowy w pogotowiu bardzo szybko się zużywa. Średniorocznie ambulans pokonuje ponad 100 tys. km. Biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że często jeździ w trudnych warunkach drogowych, pogodowych i jest codziennie intensywnie użytkowany, to po 3 czy 4 latach jest już całkowicie wyeksploatowany.

Nowe karetki powinny wyjechać na drogi jeszcze przed świętami. Zanim to nastąpi, muszą zostać jeszcze wyposażone w leki, sprzęt medyczny i inne niezbędne materiały.

Dodajmy, że w tym roku tarnowskie pogotowie zakupiło łącznie trzy nowe karetki. Poza wymienionymi, pogotowie z własnych środków sfinansowało mercedesa, który od marca jeździ w filii Tarnów – Błonie.

Fot. PSPR

Komentarze...