W Ostrowie zbudują most tymczasowy... w połowie przyszłego roku
access_time 2019-12-09 21:16:00
Najprawdopodobniej pomiędzy lipcem a listopadem przyszłego roku powstanie tymczasowa przeprawa mostowa w Ostrowie. Dziś (9 grudnia), odbył się rekonesans z udziałem między innymi specjalistów z 3. Batalionu Inżynieryjnego z Niska, który potwierdził, że powstanie przeprawy jest możliwe.

- Ta tak zwana potocznie przeprawa tymczasowa to de facto obiekt, który rządzi się takimi samymi prawami, jak każdy most i jego instalacja wymaga wszelkich niezbędnych w takich przypadkach pozwoleń - mówi starosta tarnowski.

Koszt tego przedsięwzięcia wciąż nie jest możliwy do sprecyzowania. - Mówimy na razie o kosztach od miliona do pięciu milionów złotych - tłumaczy Roman Łucarz.

Most tymczasowy, który stanie w Ostrowie to wojskowy most składany typu dms-65. Umożliwi on ruch pieszych i samochodów do 3,5 tony.

W rekonesansie wzięli udział żołnierze 3. Batalionu Inżynieryjnego z Niska oraz przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”, Agencji Rezerw Materiałowych, Tarnowskich Wodociągów, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Tarnowie, Powiatowego Zarządu Dróg w Tarnowie, jak również Starostwa Powiatowego w Tarnowie, Gminy Miasta Tarnowa, Gminy Wierzchosławice i Gminy Radłów.

Fot. P. Topolski

Komentarze...