Arena Jaskółka Tarnów już otwarta
access_time 2019-11-30 20:44:00
W sobotę, 30 listopada hala Arena Jaskółka Tarnów została oficjalnie otwarta. Były pokazowe treningi i występy. Mieszkańcy mogli zwiedzać obiekt do godziny 17.

- To dla Tarnowa wielki dzień. Otwieramy obiekt, który jest na miarę naszych czasów, nowoczesny, pięknie oświetlony, z dobrą akustyką i bezpieczny. Mam nadzieję, że tarnowianie szybko polubią bywanie tutaj, a sportowcy i artyści dostarczą nam niezapomnianych przeżyć. Jest to największa po krakowskiej Tauron Arenie hala w naszym regionie. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włożyli trud w projektowanie, przygotowanie i przeprowadzenie całej inwestycji, a mieszkańcom Tarnowa dziękuję za jej sfinansowanie – mówił podczas uroczystości otwarcia prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Roman Ciepiela, Jacek Lech, Edward Rusnarczyk, projektantka Areny Jaskółka Tarnów, Anna Kasprzyk oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, Jakub Kwaśny, w towarzystwie młodych tarnowskich sportowców. Obiekt poświęcił proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach, ks. Jacek Nowak.

Arena Jaskółka Tarnów przystosowana jest do rozgrywania spotkań futsalu, piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki w randze rozgrywek krajowych oraz międzynarodowych - są pełnowymiarowe boiska dla każdej z tych dyscyplin.

Mościcka hala ma ponad 133 tys. metrów sześciennych kubatury. Powierzchnia użytkowa to 7754 metrów kwadratowych. Boisko ma wymiary 33,66 x 56,25 m.

Hala pomieści 4317 widzów (w tym 271 gości w strefie VIP i 93 dziennikarzy), z czego 3559 na stałych miejscach siedzących oraz 746 na składanych trybunach teleskopowych. Dodatkowo dwanaście miejsc położonych na poziomie areny przeznaczonych będzie dla osób niepełnosprawnych. Podczas koncertów na płycie głównej są miejsca dla ok. 1000 osób. Dla widzów przygotowano cztery szatnie, na parkingu jest miejsce dla 10 autobusów, około 380 samochodów i 100 rowerów.

Odrębną częścią Areny Jaskółka Tarnów jest posiadające osobne wejście od strony południowo-wschodniej, centrum odnowy biologicznej o powierzchni ponad 125 metrów kwadratowych. Wyposażone jest m.in. w wanny do hydroterapii, hydromasażu oraz kąpieli wirowej, wirówkę do kończyn górnych, aparat do elektroterapii, urządzenie do krioterapii, materace korekcyjne, stół wielofunkcyjny do ćwiczeń siłowych, stoły do masażu i rehabilitacyjne, laser wysokoenergetyczny z sondą punktową. W siłowni o powierzchni ponad 146 metrów kwadratowych skorzystać będzie można m.in. z trzech wioślarzy, trzech bieżni elektrycznych, trzech orbitreków, trzech stacjonarnych rowerów treningowych, sześciostanowiskowego atlasu wielofunkcyjnego, zestawów hantli oraz z urządzeń do ćwiczeń na poszczególne mięśnie. Jest również tradycyjna sucha sauna fińska, łaźnia rzymska, sauna na podczerwień oraz ergonomicznie profilowane łoża wypoczynkowe.

Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex.

4 grudnia pierwsze spotkanie w nowej hali rozegrają szczypiorniści Grupy Azoty Tarnów. Zmierzą się o godz. 18.00 z zespołem NMC Górnik Zabrze.

Z kolei 16 grudnia odbędzie się koncert „Christmas Time”, podczas którego wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Fot. Tomasz Schenk, Mateusz Niemczura

Komentarze...