Starosta tarnowski na celowniku Urszuli Augustyn. Posłanka żąda wyjaśnień ws mostu w Ostrowie i grozi prokuraturą
access_time 2019-11-29 18:26:00
Posłanka Urszula Augustyn zwróciła się do starosty tarnowskiego, Romana Łucarza o złożenie wyjaśnień w sprawie środowej decyzji o zamknięciu mostu na Dunajcu w Ostrowie. Posłanka rozważa również zgłoszenie sprawy do prokuratury.

Urszula Augustyn zarzuca władzom powiatu zaniedbania ws. mostu w Ostrowie, które mogły doprowadzić do katastrofy w ruchu lądowym. - Nie ograniczono tonażu, nie wykonano zaleceń z pierwszej ekspertyzy i ludzie z dnia na dzień się dowiedzieli, że po drugiej ekspertyzie most nie będzie funkcjonował. - powiedziała dziś na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Augustyn. Jej zdaniem mogło też dojść do przekroczenia uprawnień. Uważa, że nagła decyzja o zamknięciu przeprawy bazowała na wynikach wrześniowych ekspertyz. Mogła jednak zostać celowo wstrzymywana z powodu trwającej wówczas kampanii wyborczej do parlamentu.

Posłanka domaga się od starosty wyjaśnień, jak też ujawnienia wszystkich ekspertyz i opinii dotyczących stanu mostu. Podjęcie kroków prawnych uzależnia od uzyskanej odpowiedzi, na którą będzie czekać przez najbliższy tydzień.

Fot. P. Topolski

Komentarze...