Most w Ostrowie zostanie zamknięty. Grozi zawaleniem
access_time 2019-11-26 19:00:00
W środę w Starostwie Powiatowym w Tarnowie ma zostać wydana decyzja o zamknięciu mostu w Ostrowie. Przeprowadzone ekspertyzy wykazały liczne pęknięcia, które mogą zagrażać bezpieczeństwu użytkowników.

Po otrzymaniu wyników ekspertyzy oraz opinii prof. dr. hab. inż. Tomasza Siwowskiego, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Tarnowie może podjąć decyzję o całkowitym zamknięciu mostu drogowego w Ostrowie na rzece Dunajec, w ciągu drogi powiatowej 1346K relacji Tarnów - Wierzchosławice. Ostateczna decyzja zapadnie w środę po godzinie 9 na specjalnym posiedzeniu Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

Jak informuje Roman Łucarz, starosta tarnowski, most jest w katastrofalnym stanie i nie spełnia warunków do dalszego użytkowania zarówno przez kierowców, jak i pieszych. Ekspertyzy wykazały zbyt duże obciążenia. Most ma wady konstrukcyjne już od momentu zaprojektowania, stąd jest tak dużo pęknięć na spawach. - Pęknięć jest na tyle dużo, że w trosce o o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu z dużą dozą prawdopodobieństwa będziemy musieli most zamknąć. - mówi starosta.

Budowa nowej przeprawy mostowej na Dunajcu planowana jest dopiero w 2023 roku, przy okazji budowy łącznika z autostradą. Tymczasem starostwo zamierza przygotować projekt naprawy starego mostu i starać się o dofinansowanie na ten cel. Koszt remontu oszacowano na ok. 30 milionów zł. Projekt ma powstać w 2020 r., a most mógłby być gotowy dopiero pod koniec 2021 r. Niemniej nawet jeżeli most zostanie odremontowany, to będą mogły po nim jeździć tylko samochody do 3,5 tony.

AKTUALIZACJA, 27.11.
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zamknął most na Dunajcu w Ostrowie. Od dziś, od godziny 11 most został zamknięty dla samochodów, rowerzystów i pieszych.

Objazd zgodnie z tymczasową organizacją ruchu: z Wierzchosławic drogą wojewódzką 975 do miasta Wojnicz, a następnie drogą krajową nr 94 i ulicami Krakowską oraz Czerwonych Klonów. Z uwagi na duże natężenie ruchu sugeruje się omijanie węzła autostradowego Tarnów - Mościce, i wjazd do miasta na węźle autostradowym Tarnów - Centrum.

Kierowców z gmin Radłów oraz Wietrzychowice prosi się o wybieranie w miarę możliwości wjazdu do Tarnowa drogą nr 973 od strony Żabna. Kierowców prosi się o zawracanie uwagi na tablice informacyjne oraz stosowanie się do tymczasowego oznakowania.

Komentarze...