Za każdym wypadkiem drogowym kryje się ludzki dramat. Uroczystości w Zabawie
access_time 2019-11-18 12:22:00
Rodziny ofiar wypadków drogowych i przedstawiciele instytucji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach, modlili się w niedzielę w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie z okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Przy pomniku „Przejście” posadzono także drzewo pamięci i zapalono światła symbolizujące ofiary wypadków.

- Życie ludzkie jest kruche i w zasadzie w każdej chwili może się zakończyć. Dlatego przylgnijmy jeszcze bardziej do Boga, stańmy po stronie dobra i prawdy, by w każdej chwili być przygotowanym na śmierć - mówił w homilii biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Biskup Jeż przypomniał też, że każdego dnia na świecie w wypadkach drogowych ginie około 4 tys. osób, a setki tysięcy zostaje rannych i poszkodowanych. - Wielu z nich pozostaje kalekami na całe życie i wymaga stałej opieki. Ci, którzy przeżyli wypadki drogowe jak i ich rodziny, noszą duchowe zranienia i traumę po tragicznej stracie najbliższych. Dziś szczególnie wyrażamy im naszą bliskość i solidarność, a ofiary wypadków polecamy Bogu w naszej modlitwie - podkreślił.

Po Mszy św. przy pomniku „Przejście” zapalono światła pamięci, symbolizujące ludzi, którzy zginęli na drogach w 2018 roku. Posadzono także drzewo pamięci.

Na polskich drogach w zeszłym roku zginęły 2862 osoby, a 37359 osób zostało rannych. - Do wczoraj w garnizonie tarnowskim na drogach zginęło 12 osób, a 92 osoby zostały ranne. Statystyki są tylko liczbami, jednak za każdym wypadkiem drogowym kryje się ludzki dramat. Dotyka on nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich. - przypomina asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Organizatorami obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych byli Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Wypadków i Katastrof Komunikacyjnych „Przejście”, Instytut Transportu Samochodowego, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Obchody organizowali także Krajowy Duszpasterz Kierowców i Miva Polska.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...