Tarnowskie cheerleaderki chcą podbić świat. Potrzebują wsparcia
access_time 2019-11-18 10:00:00
Duet młodych tarnowianek - Roksana Taraszka i Dominika Kudrańska - ma szansę reprezentować Polskę na mistrzostwach świata w cheerleadingu, rozgrywanych w Orlando na Florydzie. Żeby jednak spełnić swój sen o międzynarodowych zawodach, tegoroczne mistrzynie Polski potrzebują 12 tysięcy złotych. Taki bowiem jest koszt dalekiej eskapady. Tancerek nie stać na tak duży wydatek, dlatego uuruchomiły specjalną internetową zbiórkę.

Dominika Kudrańska I Roksana Taraszka - podopieczne klubu Shiva Dance Academy, od pięciu lat tworzą zgrany duet. 5 maja br. zdobyły mistrzostwo Polski w kategorii Freestyle Pom Duety na Mistrzostwach Polski Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu w Ostrołęce. Zwycięstwo to dało im przepustkę do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy w Saint- Petersburgu, gdzie uplasowały się na 8 miejscu wśród najlepszych duetów w Europie. Poza tym dziewczyny zostały nominowane na Mistrzostwa Świata w Orlando na Florydzie, które odbędą się w dniach 27-29 kwietnia 2020 r.

Występ w prestiżowym turnieju to jednak dla dziewczyn spore wyzwanie finansowe. Koszt transportu, opłat startowych, wyżywienia i zakwaterowania dla dwóch osób oszacowały na 12 tysięcy zł. - Możliwość zatańczenia I reprezentowania kraju na światowej arenie może zdarzyć się tylko raz w życiu. Wierzymy, iż z Państwa pomocą nasze największe marzenie może się spełnić. Z góry dziękujemy za każdą pomoc. Trzymajcie kciuki! - apelują cheerleaderki.

Osoby chcące wesprzeć tancerki, mogą to zrobić za pośrednictwem portalu zrzutka.pl

Fot. Shiva Dance Studio / FB

Komentarze...