„KULT. FILM” – dokument o grupie Kazika Staszewskiego w Millennium Studio
access_time 2019-11-18 03:00:00
Na kolejny seans z cyklu Millenium Studio zaprasza kino „Millenium” w Tarnowie. 25 listopada o godzinie 20.30 zaprezentowany zostanie „Kult. Film” – film dokumentalny zawierający wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały zakulisowe z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego.

„Kult. Film” to film, na jaki od lat czekają nie tylko fani grupy, ale wszyscy zainteresowani tym fenomenem polskiej muzyki. Dokument zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały zakulisowe z życia legendarnego zespołu KULT oraz samego Kazika Staszewskiego. Prawdziwy, emocjonujący i wyczekiwany film o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen grupy i jej niespotykanej nigdzie indziej więzi z fanami.

Zdjęcia do filmu były realizowane w latach 2013-2019. Zostały uzupełnione o materiały archiwalne, również te należące do członków zespołu.

– To z założenia film o ludziach z krwi i kości, o wspaniałej męskiej przyjaźni. Skupiłam swoją uwagę na szeroko pojętej prozie życia, wziętej w ramy trasy koncertowej, czyli naturalnego i swobodnego środowiska muzyków. Kilkuletnia obserwacja wymagała pokory i uczciwości, nie chodziło o to żeby kreować fakty, skandale, konflikty. Ostatecznie chodziło o to, żeby widz poczuł się uprzywilejowany, jakby był częścią zespołu, był naprawdę blisko, śmiał się i wzruszał,  dostał….cytując jednego z filmowych bohaterów „prawdziwą prawdę” – podkreśla Olga Bieniek, reżyserka filmu.

"KULT. FILM"

Premiera: 22 listopada

Reżyseria: Olga Bieniek

Scenariusz: Olga Bieniek, Leszek Gnoiński

Producenci: Filmicon

Rok produkcji: 2019

KINO MILLENNIUM: 25 XI 2019

Komentarze...