Rondo na Elektrycznej może zostać otwarte już w weekend
access_time 2019-08-30 15:42:00
Najpóźniej od poniedziałkowego poranka przejezdne będzie rondo, wybudowane na skrzyżowaniu remontowanej ulicy Elektrycznej z ulicą Spokojną i aleją Piaskową. - Już dziś wykonawca prac zmienia organizację ruchu, a na jutro zaplanował malowanie poziomego oznakowania. Prawdopodobnie jeszcze w weekend rondo zostanie otwarte dla ruchu - mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Nowe rondo będzie w pełni przejezdne przed rozpoczęciem roku szkolnego. Trwać będą jeszcze drobne prace przy urządzaniu zieleńców i budowie chodników oraz wspomniane już malowanie poziomych oznaczeń i linii na jezdni. Urzędnicy zapewniają jednak, że nie będą one kolidowały z ruchem samochodowym. Otwarcie nowego ronda znacznie zwiększy przepustowość skrzyżowania i upłynni ruch. - Jadący od północy, od strony ulicy Mroźnej i Sadowej będą mogli skręcić do centrum miasta lub wjechać w ulicę Spokojną. Możliwy będzie też przejazd na wprost, ulicą Piaskową lub dojazd do Klikowskiej – tłumaczy Artur Michałek.

To nie koniec zmian na Elektrycznej. Oprócz otwieranego właśnie ronda na skrzyżowaniu z ulicą Spokojną i aleją Piaskową na Elektrycznej powstaje drugie rondo, przy skrzyżowaniu z Klikowską i Wyszyńskiego. Ma być gotowe jeszcze we wrześniu. Oba ronda znacząco usprawnią ruch samochodowy. Bezpieczniejsi będą też rowerzyści i piesi, dzięki chodnikom i ścieżce rowerowej, które powstaną wzdłuż Elektrycznej. Po zakończeniu wszystkich prac kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w obu kierunkach, tak jak na wyremontowanej już ulicy Spokojnej. Elektryczna ze Spokojną stworzy nowy ciąg komunikacyjny, nieformalną północną obwodnicę Tarnowa, która połączy węzeł autostradowy z tarnowską Strefą Aktywności Gospodarczej. Całość prac, związanych z rozbudową ulicy Elektrycznej zakończy się przed nadejściem zimy. Jak przekonuje magistrat, rozbudowa postępuje sprawnie i zgodnie z harmonogramem. - Ten remont był od dawna oczekiwany przez kierowców. Do dokończenia została jeszcze między innymi jezdnia północna ulicy Elektrycznej, prowadząca do ronda przy Klikowskiej, wybudowanie ścieżki rowerowej i chodnika przy tym odcinku oraz oświetlenia – mówi Artur Michałek.

Koszt rozbudowy ulicy Elektrycznej wynosi blisko 40 milionów złotych.

Komentarze...