Płonie Amazonia. Tarnowski misjonarz prosi o pomoc dla mieszkańców Boliwii
access_time 2019-08-28 11:28:00
Ostatnie dni w wielu miejscach Boliwii przepełnione są strachem i walką z ogniem. Szalejące pożary sprawiły, że sporo ludzi straciło domy i uprawy. Z pomocą spieszą im m.in. tarnowscy misjonarze.

Klęska dotknęła też trzech wiosek z parafii, w której pracują ks. Tomasz Kaczor z księdzem Tomaszem Fajtem: Monte Verde, San Pablo del Norte i Río Blanco.

- Niestety ogień w Boliwii nie daje za wygraną. Dociera do kolejnych wiosek - relacjonuje w mediach społecznościowych ks. Tomasz Kaczor. - W ostatnich dniach odwiedziłem kilka wiosek i z tego co rozmawiałem z ludźmi, to w trzech spośród nich ludzie ponieśli straty jeśli chodzi o pola uprawne. Oprócz Rio Blanco, także w Villa Nueva oraz w Santa Monica. W tej ostatniej we wtorek miałem sprawować Mszę Świętą z okazji ich fiesty patronalnej. Ale mieszkańcy poprosili o zmianę daty z powodu zagrożenia jakie niosą pożary. Byłem dziś też w Rio Blanco, żeby zawieźć kolejny (już trzeci) transport najbardziej potrzebnych rzeczy m. in. woda, ryż, napoje, latarki, baterie, kukurydza dla zwierząt, wszystko to czego mieszkańcy najbardziej potrzebują, o co najbardziej prosili. Kupiliśmy też trochę słodyczy dla dzieci (i nie tylko), żeby osłodzić im choć trochę ten trudny czas, i wzmocnić nieco ciało i ducha. Mieszkańcy byli bardzo wdzięczni za te wszystkie rzeczy. Ale ta wdzięczność należy się wam, tym wszystkim, którzy pomagają poprzez swoją modlitwę, ofiary wpłacane na moje konto, dzięki którym mogę kupować te wszystkie potrzebne rzeczy, a także tym, którzy udostępniają moje posty w mediach społecznościowych. Dzięki wam wszystkim ta pomoc jest możliwa. W imieniu swoim i moich parafian dziękuję i pokornie proszę o dalszą pomoc. W najbliższym czasie odprawię Mszę Świętą w intencji wszystkich ofiarodawców - pisze ks. Tomasz Kaczor.

Każdy, kto chciałby pomóc może wpłacać ofiary na konto misjonarza w ING Banku:

34 1050 1562 1000 0092 1559 9011
w tytule wpisując: Rio Blanco

Cała kwota zostanie przeznaczona na zakup potrzebnych produktów dla poszkodowanych przez pożary mieszkańców.

Fot i wideo: FB ks. Tomasz Kaczor

Komentarze...