Garnek pozostawiony na kuchence przyczyną pożaru w bloku przy Klikowskiej [WIDEO]
access_time 2019-08-28 07:49:00
Chwile grozy przeżyli wczoraj po 18. mieszkańcy bloku przy ul. Klikowskiej w Tarnowie. W jednym z mieszkań pojawił się ogień. Poważnie ucierpiał 60-letni właściciel mieszkania, który z poparzeniami pierwszego i drugiego stopnia trafił do szpitala. W momencie ewakuacji był przytomny.

Do pożaru doszło w lokalu na czwartym piętrze. Ogień szybko rozprzestrzeniał się po całym mieszkaniu. Płomienie wychodziły oknami. Mieszkanie, w którym znajdowało się sześć pomieszczeń uległo całkowitemu spaleniu. Z bloku ewakuowano 28 osób, które wyprowadzono przez klatkę schodową. W przypadku 6 małych dzieci i 2 osób dorosłych, ze względu na duże zadymienie, ewakuacja klatką schodową była jednak zbyt niebezpieczna. Przy pomocy podnośnika wyniesiono je więc przez balkon. Większość z ewakuowanych znalazła schronienie u rodzin, a ci którzy nie mieli gdzie pójść, otrzymali pomoc z magistratu.

Według wstępnych ustaleń przyczyną pożaru było pozostawienie przez lokatora na włączonej kuchence gotującej się potrawy. Jeśli ustalenia się potwierdzą, właścicielowi mieszkania może zostać postawiony zarzut nieumyślnego sprowadzenia zagrożenia dla wielu osób, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

W akcji brało udział siedem zastępów Państwowej Straży Pożarnej i jednostka ochotnicza z Tarnowa – Rzędzin. Przyczyny pożaru wyjaśnia policja.

Komentarze...