Pogromcy SMOGa znów na Wałowej
access_time 2019-08-28 03:18:00
Kolejna odsłona tegorocznej akcji Tarnowscy Pogromcy SMOga odbędzie się w najbliższy czwartek, 29 sierpnia. Tym razem do wydarzenia na ul. Wałowej włączy się także Zespół Przychodni Specjalistycznych. – Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego ZPS od lat konsekwentnie stawia na profilaktykę. Stąd też nasz udział w kolejnej akcji – mówi prezes spółki Jarosław Kolendo.

Podczas imprezy będzie można wykonać bezpłatne badania poziomu cukru i ciśnienia tętniczego, skorzystać ze specjalistycznego badania USG, porad ortopedy i fizjoterapeutów.

Ponadto, najmłodsi uczestnicy będą mogli zrobić mini – ogródki, stworzyć tarninowe korale oraz ozdoby z włóczek pozyskanych z retro sweterków, układać mega puzzle i dmuchać giga bańki. Podczas pikniku będzie można także oznaczyć swój rower. Prowadzone będą również konsultacje udzielane przez przedstawicieli Wydziału Ochrony Środowiska magistratu. Urzędnicy podpowiedzą m.in., z jakich  programów można uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca węglowego na inne, niskoemisyjne źródło ciepła.

Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie. Piknik rozpocznie się o godz. 11 i potrwa do godz. 18.

Fot. A. Gawle

Komentarze...