Osiedle Westerplatte będzie miało nowy plac zabaw
access_time 2019-08-23 03:33:00
Na osiedlu Westerplatte powstaje nowy plac zabaw. Modernizowane są również boiska do piłki nożnej oraz siatkowej. Obie inwestycje to zwycięskie projekty, wybrane w budżecie obywatelskim. Prace mają zostać ukończone do końca października.

Projekt „Nowe boiska i plac zabaw na Westerplatte” przewiduje powstanie dwóch nowoczesnych, wielofunkcyjnych boisk sportowych oraz bezpiecznego placu zabaw. Inwestycję podzielono na dwa zadania. Pierwsze z nich polega na modernizacji istniejącego boiska do piłki nożnej przy siedzibie Rady Osiedla Westerplatte. Trawiasta nawierzchnia boiska zostanie zastąpiona sztuczną trawą. Prace obejmują też wykonanie podbudowy i drenażu. Położona zostanie kostka, teren przy boisku ma być zniwelowany. Zostanie zakupione i zamontowane wyposażenie sportowe, m.in. siatki do bramek. Przy boisku pojawią się ławki, a także kosze na śmieci. Koszt tych robót to niemal 410 tys. złotych.

Kolejne zadanie obejmuje remont istniejącego boiska do siatkówki oraz budowę placu zabaw za Przedszkolem nr 24. W tym przypadku koszt prac wyniesie ponad 320 tys. złotych. Wykonawca ma za zadanie rozebrać wał wschodni, zasiać trawę na tym terenie, przebudować chodnik we wschodniej części tego terenu. Przebudowa boiska do siatkówki polega na rozbiórce nawierzchni bitumicznej i betonowej. Zamiast niej ma zostać wykonana podbudowa z kruszywa naturalnego, a także z mieszanki mineralno-bitumicznej. Na niej zaś położona zostanie nawierzchnia poliuretanowo-gumowa.

Obok boiska do siatkówki zostanie wybudowany plac zabaw. Będzie to plac przeznaczony głównie dla najmłodszych dzieci (do trzech lat), dlatego będzie posiadał bezpieczną, piaskową nawierzchnię. Wśród zabawek znajdą się tu huśtawki wyposażone w siedziska kubełkowe, a także w bocianie gniazdo. Będą też dwie huśtawki wagowe, czyli takie, z których jednocześnie mogą korzystać dwie osoby. Zamontowane zostaną karuzele – krzyżowa czteroramienna oraz talerzowa, wyposażona w ławeczkę. Na placu zabaw nie zabraknie piaskownicy. Będzie to model sześciokątny z dodatkowymi siedziskami w narożnikach. Dla najmłodszych użytkowników przygotowano też piracki statek – będzie to zabawka zawierająca zjeżdżalnię, przejście w formie rury, drabinkę linową oraz zestaw do gry w kółko-krzyżyk. Na placu dostępne będą też sprężynowce w formie samochodu, zwierzęcia, a także taki wyposażony w cztery siedziska. Na terenie placu zabaw zostaną także zamontowane ławki i kosze na śmieci.

Komentarze...