Dikanda & Marko Kukobat na MuzycznychTarasach [KONKURS]
access_time 2019-07-16 11:22:00
We wszystkie czwartki lipca wokół Centrum Sztuki Mościce rozbrzmiewać będzie żywiołowa i niezwykle różnorodna muzyka bałkańska. W najbliższy czwartek wystąpią Dikanda & Marko Kukobat. Mamy dla was podwójne zaproszenie na koncert.

18 lipca - Dikanda & Marko Kukobat (Polska/Serbia)

Czołowa polska grupa folkowa koncertująca na świecie od ponad 20 lat. Podczas Muzycznych Tarasów wystąpi wspólnie z serbskim akordeonistą Marko Kukobatem. Koncerty Dikandy to przede wszystkim bardzo widowiskowe show, głównie za sprawą umiejętnego żonglowania nastrojami. Energetyczne utwory mieszają się z nastrojowymi, a publiczność poddaje się tym nastrojom bezwolnie.

Dikanda
Powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody - w tym "Płyta roku" niemieckiego czasopisma "Folker" przyznana w 2005 roku za "Usztijo". Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - "dikandisz". Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

Zespół wystąpi w składzie:
Anna Witczak-Czerniawska - śpiew, akordeon
Katarzyna Bogusz - śpiew
Daniel Kaczmarczyk - bębny
Piotr Rejdak - gitara
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas
Szymon Bobrowski - trąbka
Dominik Bieńczycki - skrzypce

Marko Kukobat
Dorastał w Serbii, będącej pod wielkim wpływem Wschodu i Zachodu, co daje wyraz w swojej muzyce. Pierwszy akordeon dostał od swojego ojca w wieku pięciu lat, co obudziło w nim zamiłowanie również do innych instrumentów. Jego muzyka obracała się wokół wielu gatunków, m. in. jazzu, rapu, folku czy muzyki alternatywnej. Swoją muzykę określa jako „prawdziwą”, płynącą prosto z serca.

Centrum Sztuki Mościce
18 lipca godz. 20.00 teren przed CSM
W przypadku niepogody koncert przeniesiony do sali widowiskowej

Cena biletu: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy)
Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych
Sprzedaż biletów: on-line: www.csm.tarnow.pl i Kasa CSM
ul. Traugutta 1, 33 - 101 Tarnów
tel. 14 633 46 04

 

UWAGA KONKURS!

Mamy dla Was jedno dwuosobowe zaproszenie na czwartkowy koncert. Przekonaj nas, że to właśnie Tobie należy się podwójny bilet. Zgłoszenia wpisujcie w komentarzach pod postem konkursowym na naszym Fanpage'u. Macie czas do środy (17.07), do północy. 

Zwycięzca konkursu zostanie poinformowany o wygranej w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Powodzenia!

Komentarze...