Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego w Tarnowie
access_time 2019-06-14 04:42:00
W przyszłym tygodniu w Tarnowie odbędą się Regionalne Małopolskie Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego. Impreza organizowana – po raz pierwszy w historii – przez Powiatową Stację Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie będzie równocześnie otwartymi eliminacjami do Mistrzostw Polski.

Mistrzostwa zainaugurowane zostaną w poniedziałek, 17 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim przy al. Solidarności, a uroczystemu otwarciu towarzyszyć będzie recital zespołu „Monk” oraz specjalistyczne seminarium.

W zawodach udział wezmą załogi ratownictwa medycznego z całego kraju. Uczestniczyć będą one w zadaniach związanych z codzienną pracą ratownika medycznego, zorganizowanych w różnych miejscach Tarnowa.Zakończenie mistrzostw nastąpi w środę 19 czerwca o godz. 10.30 w Amfiteatrze Letnim przy ul. Kopernika. Poprzedzi je uroczysty przejazd ambulansów z hotelu „Tarnovia” na ul. Wałową.

Honorowy patronat nad mistrzostwami objęli: wojewoda małopolski Piotr Ćwik, marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, prezydent Tarnowa Roman Ciepiela oraz starosta tarnowski Roman Łucarz.

Przy okazji warto przypomnieć, że załogi Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie od wielu lat uczestniczą z bardzo dobrymi rezultatami w Mistrzostwach Polski oraz Międzynarodowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym. Ostatnim ich sukcesem było zajęcie drugiego i trzeciego miejsca w tegorocznych Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach Polski.

Komentarze...