Neowitraż Adama Peruna na wystawie finalistów konkursu NanoArt w Paryżu
access_time 2019-06-14 06:00:00
Portret Iwony Sochy zatytułowany "Tajemnica", autorstwa Adama Peruna (Piotra Barszczowskiego) zakwalifikował się do finału czwartej edycji międzynarodowego konkursu „NanoArt” im. profesora Tadeusza Malińskiego.

Aby wziąć udział w konkursie, należało stworzyć dzieło sztuki inspirowane badaniami i odkryciami profesora Malińskiego, światowej sławy eksperta w dziedzinie medycyny, farmakologii i chemii, pioniera w dziedzinie nanomedycyny, dwukrotnie nominowanego do Nagrody Nobla w dziedzinie chemii i medycyny. 

Spośród setki artystów z ośmiu krajów, którzy zgłosili się do konkursu, wyłoniono 33 najlepszych, którzy wezmą udział w wystawie finalistów. Wernisaż zaplanowano 22 czerwca w Galerii Roi Doré w Paryżu.

Adam Perun - właściwie Piotr Barszczowski, urodził się w 1972 r. w Tarnowie. Jest absolwentem dwóch krakowskich uczelni: Akademii Sztuk Pięknych oraz Papieskiej Akademii Teologicznej. Specjalizował się w dziedzinie komunikacji wizualnej oraz w dziedzinie historii sztuki sakralnej. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz jako artysta-fotografik do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest twórcą „Neowitrażu”- charakterystycznego foto-kolażu komponowanego fragmentami makrofotografii. Nauczyciel Podstaw Projektowania oraz Reklamy Wizualnej w tarnowskim Zespole Szkół Plastycznych. Doktorant na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Komentarze...