Z tej kategorii
Chórzyści SOLskiego muzycznie pożegnali lato

2020-10-04 Kultura

W piątkowy wieczór soliści śpiewający w Chórze SOLski zaśpiewali na pożegnanie lata swój najnowszy program “Tyle słońca w całym mieście”. Ze sceny Amfiteatru Letniego można było usłyszeć piosenki inspirowane słońcem, światłem i radością.

"Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu" - autorska sztuka Joanny Szczepkowskiej w Centrum Sztuki Mościce

2020-09-29 Kultura

Ironia, wyrafinowany humor i skomplikowane relacje międzyludzkie – tak w skrócie można opisać sztukę „Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu”. Spektakl z udziałem Joanny Szczepkowskiej i Jana Jurkowskiego będzie można obejrzeć już w najbliższą sobotę, 3 października o godz. 19 w Centrum Sztuki Mościce. Mamy dla was zaproszenie.

Koncert Oratoryjny w Centrum Sztuki Mościce

2020-09-28 Kultura

Chór i Orkiestra Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie pod batutą Wojciecha Rodka oraz znamienici soliści wystąpią 1 października o godz. 19 podczas Koncertu Oratoryjnego w Centrum Sztuki Mościce. W programie: Joseph Haydn – Missa cellensis / Msza Cecyliańska Hob. XXII: 5. Mamy dla was podwójne zaproszenie na to wydarzenie.

Raz Dwa Trzy świętował w Tarnowie. Wyjątkowy koncert z okazji 30-tych urodzin

2020-09-20 Kultura

Kultowy już zespół Raz Dwa Trzy istnieje na polskiej scenie muzycznej od 30 lat i wciąż jest w świetniej formie. W sobotę muzycy świętowali jubileusz w Centrum Sztuki Mościce.

A To-Polski właśnie. Tarnów sprzed lat na zdjęciach Pawła Topolskiego

2020-09-20 Kultura

W Tarnowskim Centrum Kultury można oglądać unikalną kolekcję zdjęć z trzech dekad życia Tarnowa autorstwa Pawła Topolskiego.

30 lat samorzadności Tarnowa. Miasto prezentuje plenerową wystawę

2020-09-20 Kultura

Z okazji 30-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego Wydział Komunikacji Społecznej UMT przygotował plenerową wystawę obrazującą zmiany, jakie w tym czasie zachodziły w Tarnowie. Wystawę można oglądać na placu Sobieskiego.

"Supernova" Bartosza Kruhlika z Grand Prix 34. TNF

2020-09-13 Kultura

34. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej – Festiwalu wybranych polskich filmów fabularnych dobiegła końca. W tym roku decyzją jury Grand Prix i statuetkę „Maszkarona” otrzymał Bartosz Kruhlik za film „Supernova”. Oficjalna gala rozdania nagród odbyła się w sobotę, 12 września w Centrum Sztuki Mościce.

NSP Trio i "Jazzbaja" na inauguracji 34. Tarnowskiej Nagrody Filmowej

2020-09-06 Kultura

34. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej został zainaugurowana w Amfiteatrze Letnim jazzowym koncertem NSP Trio w składzie: Michał Niedbała (fortepian), Mikołaj Sikora (kontrabas) oraz Piotr Przewoźniak (perkusja).