Z tej kategorii
Niedziela w teatrze? Czemu nie! Wygraj bilety na "Trans-Atlantico"

2019-12-12 Kultura

W najbliższą niedzielę teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie proponuje sztukę "Trans - Atlantico" na podstawie „Trans-Atlantyku” i „Dziennika 1953-1969” Witolda Gombrowicza. Mamy dla Was pięć podwójnych zaproszeń na niedzielny spektakl o godz. 16.

"Pan Apotheker” – powstał film inspirowany wspomnieniami Jerzego Pertkiewicza

2019-12-11 Kultura

Pięć lat czekał na realizację, wreszcie został zakończony. Mowa o filmie „Pan Apotheker”, inspirowanym wspomnieniami wojennymi tarnowskiego farmaceuty – dr. Jerzego Pertkiewicza. W roli głównej wystąpił aktor teatru im. Ludwika Solskiego, Ireneusz Pastuszak. Premiera filmu odbędzie się w sobotę 21 grudnia o godz. 19 w kinie Marzenie. Wstęp na projekcję jest bezpłatny.

Kolejny Bazar na Starówce już 15 grudnia

2019-12-04 Kultura

Kolejna sąsiedzka wyprzedaż na tarnowskiej Starówce odbędzie się 15 grudnia w godz. od 10 do 14. Trwają zapisy dla wystawców, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu.

Zbliża się Jazz Contest Tarnów

2019-12-02 Kultura

9 grudnia startuje już po raz dwunasty Tarnów Jazz Contest. Jak zwykle będą warsztaty muzyczne, konkurs dla młodych jazzmanów oraz koncerty, m.in. gwiazdy polskiej sceny jazzowej Wojciecha MYRCZKA, który wraz z Big Contest Band dyrygowanym przez twórcę i dyrektora festiwalu, Piotra POCIASKA, zagra największe hity Nat King Cole`'a! Kolejna gwiazda to Piotr WOJTASIK, który ze swoim kwintetem zagra koncert pamięci Art`'a Blakey`'a i The Jazz Massengers.

Spotkanie z Janem Jakubem Kolskim w Wierzchosławicach

2019-11-26 Kultura

Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach miejscem światłoczułym! W czwartek 28 listopada o godz. 18 odbędzie się tam otwarte spotkanie z Janem Jakubem Kolskim, połączone z projekcją filmu „Ułaskawienie”. Wstęp wolny.

W Lusławicach świętowano 86 urodziny mistrza Pendereckiego

2019-11-25 Kultura

Otwarciem multimedialnej ekspozycji poświęconej twórczości Krzysztofa Pendereckiego oraz specjalnym koncertem w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach, świętowano 86. urodziny wybitnego kompozytora.

Kolejny sukces Chłopięcego Chóru Katedralnego Pueri Cantores Tarnovienses

2019-11-25 Kultura

Chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnovienses został laureatem XXVII Międzynarodowego Konkursu Chóralnego "Cantate Domino", który odbywał się w dniach 21-24 listopada w Kownie na Litwie.

"Wysoka dziewczyna" - rosyjski kandydat do Oscara w Millenium Studio. Wybitne kino

2019-11-25 Kultura

Na kolejny seans z cyklu Millenium Studio zaprasza kino „Millenium” w Tarnowie. 9 grudnia o godzinie 20.30 zaprezentowany zostanie rosyjski kandydat do Oscara, film Kantemira Bałagowa „Wysoka dziewczyna”. Scenariusz powstał z inspiracji reportażem noblistki Swietłany Aleksijewicz „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”.