Z tej kategorii
Ferie w bibliotece

2020-01-22 Kultura

Zbliżające się ferie zimowe to dobra okazja do skorzystania z oferty przygotowanej przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej. Każda z filii przygotowała ciekawy program, począwszy od planszowisk po warsztaty rękodzieła. Pierwsze zajęcia odbędą się 27 stycznia.

Ferie w BWA, czyli zimowe spotkania ze sztuką

2020-01-22 Kultura

Warsztaty detektywistyczne, plastyczno-muzyczne, a może inspirowane książką? Biuro Wystaw Artystycznych zachęca do spędzenia ferii w placówce przy ul. Słowackiego. Pierwsze z zajęć odbędą się już 28 stycznia.

"Zbigniew Wodecki. Największe przeboje" - karnawałowy koncert charytatywny na rzecz budowy hospicjum Via Spei

2020-01-20 Kultura

Największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu solistów Teatru Rozrywki w Chorzowie i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej będzie można usłyszeć w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w sobotę, 8 lutego o godz. 18. Dochód zostanie przeznaczony na rzecz budowy hospicjum Via Spei.

„Tam i z powrotem” - wernisaż jubileuszowej wystawy Tadeusza Rolke

2020-01-16 Kultura

Kilkadziesiąt zdjęć wybitnego polskiego fotografika Tadeusza Rolke przedstawiono na otwartej w środę w Tarnowskim Centrum Kultury retrospektywnej wystawie „Tam i z powrotem”.

Łukasz Pawlik zagra w Tarnowie

2020-01-14 Kultura

24 stycznia w piwnicach TCK wystąpi znakomity skład polskich jazzmanów. Na czele kwartetu stoi Łukasz Pawlik (syn Włodka Pawlika - laureata nagrody Grammy), a wraz z nim zaprezentują się Dawid Główczewski (sax), Paweł Pańta (bas) oraz Cezary Konrad (perk.). Muzycy zagrają materiał ze swojej najnowszej płyty "Long Distance Connections", która ukazała się w 2019 r.

Wygraj bilety na "Skąpca" w teatrze Solskiego

2020-01-10 Kultura

Teatr Solskiego zaprasza w niedzielne popołudnie na klasykę o jednej z największych ludzkich namiętności - pieniądzach. Jeżeli macie ochotę obejrzeć "Skąpca" Moliera, a przy okazji podzielić się z nami swoimi refleksjami na temat pieniędzy, zapraszamy do udziału w konkursie. Mamy do rozdania pięć dwuosobowych zaproszeń.

A może by tak do teatru? Mamy dla Was bilety na spektakl "Płuca"

2020-01-09 Kultura

Jutro piątek. Na dobry początek weekendu mamy dla Was miłą niespodziankę - dwuosobowe zaproszenia do teatru im. Ludwika Solskiego na dramat "Płuca" Duncana Macmillana.

SOLski StarNowa kolędowali już po raz czwarty

2020-01-05 Kultura

Świąteczne przeboje i tradycyjne polskie kolędy zabrzmiały w sobotę w teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.