Baseny letnie zostaną otwarte dopiero za tydzień
access_time 2019-06-13 09:53:00
Tropikalne upały nie odpuszczają, a w mieście brakuje miejsc, gdzie można popływać pod gołym niebem. Jak informuje magistrat, sezonowe tarnowskie kąpieliska mają zostać otwarte w przyszły piątek, 21 czerwca.

W wakacje mieszkańcy będą mogli tradycyjnie korzystać z dwóch basenów letnich: jednego zlokalizowanego u stóp Góry Św. Marcina przy al. Tarnowskich i drugiego znajdującego się przy Miejskim Domu Sportu w Mościcach. Zanim jednak baseny zostaną otwarte, w obiektach trwały kilkumiesięczne przygotowania przed sezonem. – Prace remontowe prowadzono od wczesnej wiosny, od momentu gdy zamknęliśmy lodowiska – mówi Mateusz Starzec z Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Koszty remontów mogą wynieść kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Na basenie w Mościcach wymieniono zasuwy instalacji basenowych, zakupiono nowy rozdzielacz wody pitnej. Dokonano przeglądu wodno-kanalizacyjnego oraz przeglądów elektrycznych instalacji. Wyremontowano niecki basenowe, uzupełniono brakujące płytki, naprawiono obrzeża basenu. Ponadto czyszczono i malowano przelewy.

Z kolei na basenie pod „Marcinką” pomalowano budynek TOSiR na zewnątrz i wewnątrz, malowano także metalowe elementy konstrukcji zjeżdżalni – balustrady i schody. Na tym basenie również czyszczono i malowano przelewy, uzupełniono płytki, malowano kilkumetrowe filtry, teren został wyrównany. Zarówno przy al. Tarnowskich, jak i przy ul. Traugutta skoszono trawę na terenie kąpielisk.

W zeszłym roku z oferty miejskich basenów skorzystało niemal 34 tysiące osób, z czego przeszło 3 tys. uczniów tarnowskich szkół zakupiło bilet za symboliczną złotówkę. W poprzednie wakacje najchętniej wybierano kąpielisko pod Górą Św. Marcina, tam odnotowano ponad 21 tysięcy wejść.

Komentarze...