Maciej Gładysz na podium Rok Cup Poland
access_time 2019-06-12 10:41:00
W miniony weekend w zielonogórskim Starym Kisielinie rozegrana została trzecia runda kartingowych zawodów serii Rok Cup Poland. Po raz trzeci w tym sezonie na podium stanął zawodnik TTSK K-Team Tarnów, Maciej Gładysz. Lider klasyfikacji generalnej kategorii Mini Rok zajął tym razem trzecie miejsce.

Młody tarnowianin rozpoczął rywalizację na torze WallraV Race Center od drugiej „czasówki” w treningu oficjalnym. Zajął w niej drugie miejsce z minimalną stratą do zdobywcy pole position, co pozwoliło mu na start do wyścigów kwalifikacyjnych z pierwszej linii.

W obu tych biegach rywale postawili Maciejowi Gładyszowi trudne warunki. Ostatecznie nasz zawodnik zakończył rywalizację na miejscach szóstym i piątym, co spowodowało, że w prefinale ruszył z czwartego pola. Nie przeszkodziło mu to w zdobyciu na przedostatnim okrążeniu pozycji lidera, bezpardonowy atak jadącego za nim rywala spowodował jednak spadek na szóstą pozycję.

Mało tego, na skutek tego ataku Maciek doznał kontuzji, która pod znakiem zapytania postawiła jego start w wyścigu finałowym. Mimo dokuczliwego bólu ręki, tarnowianin wystartował jednak w decydującej potyczce i zdołał przebić się z szóstej pozycji na trzecią. Dodatkowo we wszystkich wyścigach zawodnik TTSK K-Team uzyskał najlepszy czas okrążenia.

Po rozegraniu trzech z sześciu rund, Maciej Gładysz zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej swojej kategorii, o dwanaście punktów wyprzedzając zajmującego drugą lokatę Jerzego Glaca z Automobilklubu Wielkopolskiego. Kolejne zawody Rok Cup Poland rozegrane zostaną w drugi weekend lipca na torze w Słomczynie.

Komentarze...