Spacerki po Tarnowie
access_time 2019-06-13 06:18:00
W pierwszą niedzielę wakacji, 23 czerwca, ruszają lubiane przez tarnowian i turystów bezpłatne spacerki po Tarnowie i regionie tarnowskim. Jak co roku na trasie spacerowiczów znajdzie się między innymi centrum miasta i katedra, a nowością będzie zwiedzenie wzgórza zamkowego w Czchowie.

Spacerki od lat są organizowane przez Tarnowską Organizację Turystyczną i Tarnowskie Centrum Informacji. Zwiedzanie w towarzystwie przewodnika jest darmowe i dostępne dla wszystkich chętnych. Potrwa przez całe wakacje – od 23 czerwca do 1 września. Spacerki będą się odbywały codziennie, mogą trwać od półtorej do dwóch godzin. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść na zbiórkę przed siedzibą Tarnowskiego Centrum Informacji na Rynku 7, w południe. Czas zwiedzania katedry jest ustalany indywidualnie z przewodnikiem dyżurującym w wyznaczonych godzinach, a w soboty po Tarnowie i katedrze oprowadza dwujęzyczny polsko – angielski przewodnik.

Trasy spacerków poprowadzą także poza Tarnów – do Zalipia, Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach i – to tegoroczna nowość - na wzgórze zamkowe w Czchowie.

 

Harmonogram:

Zwiedzanie tarnowskiej katedry:

poniedziałek – piątek: godz. 9.30 – 11.30 oraz 15.00 – 18.00

soboty: 9.30 – 11.30

niedziele i święto Wniebowzięcia NMP (15.08): 16.00 – 18.00

Zwiedzanie Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach:

każda niedziela i święto Wniebowzięcia NMP (15.08): godz. 13.00

Zbiórka: dolny parking, ul. Krynicka, DW 977

Spacer po Zalipiu:

każda niedziela i święto Wniebowzięcia NMP (15.08): godz. 11.00

Zbiórka: przed siedzibą Muzeum Felicji Curyłowej w Zalipiu

Spacer po Czchowie i wzgórzu zamkowym:

każda niedziela i święto Wniebowzięcia NMP (15.08) - godz. 15.00

Zbiórka: przy fontannie św. Kingi na Rynku w Czchowie

Projekt „Letnie wędrówki z przewodnikiem po Tarnowie i regionie” realizowany jest w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki w 2019 roku pn. „Małopolska Gościnna – II edycja” na którego Tarnowska Organizacja Turystyczna otrzymała dofinansowanie.

Fot. A. Gawle

Komentarze...