Caritas zapowiada pomoc poszkodowanym przez podtopienia
access_time 2019-05-22 13:31:00
Caritas Diecezji Tarnowskiej pomoże poszkodowanym przez ostatnie intensywne opady deszczu. – Postaramy się przyjść z pomocą ofiarom podtopień w zależności od ilości zgłoszeń oraz wielkości poniesionych strat – mówi dyrektor ks. Zbigniew Pietruszka.

– Wiemy już o wielu domach, które zostały podtopione i o zniszczeniach, które spowodowała woda. Chcemy pomóc osobom, których domy zostały zalane i ich mieszkania będą wymagały remontów. W dalszej kolejności będziemy myśleć o pomocy w zakupie mebli czy sprzętu AGD – dodaje.

Informacje o domach, w których woda zniszczyła podłogi, ściany oraz wyposażenie, należy zgłaszać do proboszczów. Duchowni do końca tygodnia przekażą te dane do centrali Caritas.

Caritas dysponuje także osuszaczami domowymi, które można wypożyczyć w celu osuszenia zalanego pomieszczenia. Wypożyczenie osuszacza będzie możliwe w Domu dla Bezdomnych przy ul. Prostopadłej 9a w Tarnowie na podstawie wypełnionego na miejscu wniosku. Konieczny jest dowód osobisty. Dla większej liczby rodzin urządzenia mogą wypożyczyć parafie.

Komentarze...