Będzie przetarg na sprzedaż szkoły w Radłowie
access_time 2019-05-23 04:03:00
Decyzją radnych powiatowych Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Radłowie z dniem 31 sierpnia zostanie zlikwidowany. Powodem likwidacji jest nierentowność szkoły, która od lat miała problemy z naborem (obecnie uczy się w niej 33 uczniów). Decyzji starostwa i radnych nie zmieniła nawet petycja, pod którą podpisało się 1300 mieszkańców. Budynek za 1,5 miliona złotych chciał przejąć samorząd Radłowa, na tak niską kwotę nie zgodził się jednak powiat. W najbliższym czasie starostwo planuje ogłosić przetarg na sprzedaż szkoły w Radłowie. Budynek pałacowy wraz z halą sportową i parkiem wyceniono na ponad 5 milionów złotych.

Równocześnie od września nowego roku szkolnego uczniowie, którzy do tej pory pobierali naukę w likwidowanym ZSP w Radłowie, a zdecydują się dokończyć ją w kolejnych klasach w ZSP w Żabnie, będą mogli korzystać z darmowego autobusu. Jak informuje starosta tarnowski Roman Łucarz, autobus ten będzie dostępny również dla nowych uczniów z gminy Radłów, którzy zechcą kontynuować naukę w Żabnie.

- Proponujemy uczniom z szkoły w Radłowie, którzy pozostaną, czyli 15 i 18 z trzeciej i czwartej klasy technikum, aby dokończyli edukację w tych samych klasach w naszej szkole ponadgimnazjalnej w Żabnie, odległej kilka kilometrów od Radłowa. Dodatkowo zapewnimy dowóz. Autobus będzie jeździł sprzed istniejącej szkoły w Radłowie w kierunku Żabna przez Wolę Radłowską i Biskupice Radłowskie, bo właśnie najwięcej jest uczniów z tamtych miejscowości - mówi starosta Roman Łucarz. - Zachęcamy zatem wszystkich absolwentów gimnazjów i podstawówek z tej gminy, którzy teraz podejmują wybór dalszej ścieżki edukacyjnej, aby zdecydowali się na Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie. Ważnym aspektem przemawiającym za tym wyborem, będzie ułatwienie komunikacyjne, jakie im proponujemy, w postaci skorzystania z kursującego na  trasie Radłów - Żabno, w obie strony, autobusu, który zapewni Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Fot. Wikimedia / Mateusz95

Komentarze...