Tarnowianie zwyciężyli w pierwszej rundzie Kartingowych Mistrzostw Polski
access_time 2019-05-06 10:25:00
W miniony weekend odbyła się pierwsza odsłona najważniejszych zawodów kartingowych w kraju. Na torze w Bydgoszczy zawodnicy rywalizowali o elitarne tytuły w Kartingowych Mistrzostwach Polski.

W zawodach wystąpili tarnowscy kierowcy kartingowi, członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów -  Franciszek Liszka, Maciej Gładysz, Franciszek Belusiak oraz debiutanci Rafael Gwizdak, Natalia Lelek i Sara Kałuzińska.

Tegoroczne mistrzostwa zostaną rozegrane w oparciu o dwie rundy, w których zawodnicy rywalizować będą o punkty w ośmiu wyścigach. Kolejna mistrzowska runda zostanie rozegrana na początku lipca w Słomczynie. Zwycięzcą zostanie kierowca, który zdobędzie najwięcej punktów w obydwu wyścigowych weekendach.

W kategorii Mini Rok podczas kwalifikacji Maciej Gładysz uzyskał pole position, Franciszek Liszka zdobył 6 czas, a Rafael Gwizdak 13 czas. Natomiast w wyścigach Maciej czterokrotnie zajął 1 pozycję, Franciszek zajął 4, 5, 6 i 5 pozycję, a Rafael 12, NU, 13 i 11 pozycję. Ostatecznie Maciej Gładysz zajmuje 1 miejsce i obejmuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw, Franciszek Liszka zajmuje 4 miejsce, a Rafael Gwizdak zajmuje 14 miejsce. Tarnowska ekipa również drużynowo zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Z kolei w kategorii Micro Max, w kwalifikacjach Franciszek Belusiak zajął 3 pozycję, natomiast w wyścigach Franciszek przyjechał kolejno na 4, 5, 4, 6 pozycji. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zawodów Franciszek Belusiak zajmuje 5 miejsce.

W kwalifikacjach kategorii OK Senior Akademia, Natalia Lelek zajęła 12 pozycję, a Sara Kałuzińska uzyskała 11 czas. Z kolei w wyścigach Natalia zajmuje kolejno 12, NU, 9, NU pozycję, a Sara 10,WK,10,NU pozycję. Dziewczyny są reprezentantkami projektu FIA The Girls on Track - Karting Challenge. Uczestniczki poprzez start w imprezie kartingowej rangi mistrzowskiej otrzymały szansę zaistnienia w motosporcie oraz przeżycia niesamowitej przygody, która może okazać się dla nich początkiem kariery.

Spore emocje zapowiadają się na II rundzie KMP, którą zaplanowano na 6-7 lipca na torze w Słomczynie.

Przypomnijmy, że tarnowski klub ma jednych z najzdolniejszych kierowców kartingowych młodego pokolenia w Polsce. Startujący w tych zawodach Maciej Gładysz i Franciszek Liszka są członkami Akademii Orlen Team oraz kadry narodowej młodzików Polskiego Związku Motorowego.