Alarmy bombowe w tarnowskich szkołach. Maturzyści ewakuowani
access_time 2019-05-06 09:47:00
Nie tak miał się rozpocząć egzamin dojrzałości w Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych przy ul. Szujskiego. Maturzyści przystępujący dzisiaj do egzaminu z języka polskiego zostali ewakuowani, bo służby otrzymały informację o podłożonej bombie. Podobne alarmy bombowe odnotowano dziś w całym kraju.

Z opóźnieniem matury rozpoczną się w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. Tam około godz. 8 dyrekcja placówki otrzymała e-mail z informacją o bombie podłożonej w szkole. Obecnie trwa sprawdzanie budynku. O sytuacji zostali również poinformowani przedstawiciele Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Prawdopodobnie uczniowie przystąpią do egzaminu z opóźnieniem. Informacja o alarmie bombowym dotarła również do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych, IV Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 i Centrum Kształcenia i Biznesu Żak. Nie podjęto tam jednak decyzji o ewakuacji i egzaminy rozpoczęły się zgodnie z planem.

W tym roku w Tarnowie do egzaminu dojrzałości przystąpiło niemal 2400 maturzystów. Dzisiaj, 6 maja, uczniowie zmierzą się z językiem polskim, jutro z matematyką, trzeciego natomiast z językiem obcym. Pierwsze arkusze maturalne abiturienci zaczęli rozwiązywać o godz. 9. Na część podstawową z języka polskiego (podobnie z matematyki) będą mieli 170 minut. Po tej części przewidziano czas na rozwiązywanie egzaminu rozszerzonego – tym razem 180 minut. W przypadku języka obcego na poziom podstawowy przeznaczono 120 minut, zaś  rozszerzony 150 minut. Egzaminy potrwają do 25 maja, w ostatnich dniach zaplanowano egzaminy ustne. Wyniki matur zostaną ogłoszone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną 4 lipca. Egzaminy w terminie poprawkowym wyznaczono 20 i 21 sierpnia.

Dodajmy, że w tym roku najwięcej maturzystów (295) ukończyło III Liceum Ogólnokształcące. Równie liczna grupa trzecioklasistów była w I LO, tam rozdano 279 świadectw. Na trzecim miejscu znalazł się Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z liczbą 272 uczniów. Najmniejsza grupa maturzystów uczęszczała do ZSO nr 6 i Zespołu Szkół Muzycznych, odpowiednio osiem i sześć osób.

Komentarze...