O tradycji wielkanocnej w SOSW w Dwudniakach
access_time 2019-04-19 03:03:00
Świąteczne tradycje z terenu Małopolski, zapomniane obrzędy, a także wspólne śniadanie. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wierzchosławicach-Dwudniakach zorganizował spotkanie, podczas którego jego podopieczni mieli okazję bliżej poznać obrzędowość wielkanocną.

Jak mówią nauczyciele, którzy na co dzień pracują z dziećmi w ośrodku, celem inicjatywy było przybliżenie wychowankom tradycji i obrzędowości wielkanocnej, zarówno tej wciąż kultywowanej, jak i tej, która została już zapomniana. - W świadomości dzieci i młodzieży bardzo mocno są zaznaczone tradycje i obrzędy związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Zdecydowanie mniej wiedzą one na temat tych, dotyczących Wielkanocy - mówi Jacek Frankowski, Dyrektor SOSW w Wierzchosławicach - Dwudniakach. - Stąd też w bieżącym roku postanowiliśmy zaangażować naszych wychowanków w aktywne przeżywanie zwyczajów wielkanocnych, a nawet przypomnienie tych już całkiem zapomnianych.

- Warto naprawdę docenić fakt, iż wszystko co zostało przygotowane na to wydarzenie wielkanocne w ośrodku, powstało z zaangażowaniem dzieci i młodzieży - podkreśla Tomasz Stelmach z Zarządu Powiatu. - Od ponad pół roku ośrodek funkcjonuje w nowej lokalizacji i czuć, że jego społeczność zaaklimatyzowała się w tym nowym miejscu. Natomiast nauczyciele i wychowawcy wypełniają ten nowoczesny obiekt wartościowymi treściami edukacyjnymi - dodaje Stelmach.

Komentarze...