Zgłoś się do wolontariatu koleżeńskiego „Mary i Max” w Tarnowie
access_time 2019-04-17 03:30:00
Tarnowski oddział Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło organizuje wolontariat koleżeński "Mary i Max", którego celem jest wsparcie osób z autyzmem i zespołem Aspergera.

Wolontariat Koleżeński "Mary i Max" to nowatorski program, którego celem jest wsparcie osób z autyzmem i zespołem Aspergera w nawiązywaniu kontaktów koleżeńskich. Na podstawie informacji uzyskanych z formularza zgłoszeniowego oraz indywidualnych rozmów staramy się dobrać uczestników i wolontariuszy w pary, biorąc pod uwagę ich miejsce zamieszkania, wspólne zainteresowania, a także wiek i płeć. Następnie uczestnicy i wolontariusze spotykają się, dzielą się swoimi pasjami i spędzają razem czas - tak jak chcą!  
Zgłoś się do programu - zostań DAWCĄ CZASU!

Poszukujemy nowych wolontariuszek i wolontariuszy do Wolontariatu Koleżeńskiego "Mary i Max" - projektu wspierającego osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Czekamy na Wasze zgłoszenia pod adresem: https://wolontariatkolezenski.pl/o-projekcie/zglos-sie/

Życie z autyzmem nie jest proste

Czy wiesz, że osobom z autyzmem i zespołem Aspergera trudno jest nawiązywać relacje koleżeńskie i z tego powodu większość czasu spędzają w samotności? Wiesz, że wielu z nich zgłosiło się do naszego programu i teraz czeka na kogoś takiego jak Ty, kto pomoże doświadczyć im co to znaczy mieć kogoś bliskiego?
Chcesz spełnić marzenie takiej osoby?
Zgłoś się do nas i zostań DAWCĄ CZASU!

Na czym polega uczestnictwo w projekcie?

W ramach wolontariatu będziesz spotykał/a się z dopasowaną do Ciebie pod względem wieku, płci, miejsca zamieszkania i zainteresowań osobą z autyzmem lub zespołem Aspergera.
Spotkania będą miały charakter towarzyski - kino, teatr, kawiarnia, spacer - na co tylko będziecie mieli ochotę. My postaramy się dostarczyć Wam bilety i vouchery do tych miejsc.
I tyle! Chodzi przede wszystkim o Twoją obecność i Twój czas, który możesz dać osobie, która czuje się samotna.
Wymagania? Musisz mieszkać na terenie Tarnowa, mieć skończone 14 lat, trochę wolnego czasu i chęci do działania. Nie wymagamy eksperckiego poziomu wiedzy o autyzmie - wszystkiego Cię nauczymy!

Projekt zaczyna się na od maja 2019 roku i potrwa około 8 miesięcy.
Czekamy na Twoje zgłoszenie! Wypełnij formularz na stronie: https://wolontariatkolezenski.pl/o-projekcie/zglos-sie/ i dołącz do bazy Dawców Czasu.

Czego możesz się spodziewać?

1. Zaprosimy Cię do nas na spotkanie, na którym lepiej się poznamy, dzięki czemu będziemy mogli dobrze dobrać do Ciebie uczestnika lub uczestniczkę.
2. Weźmiesz udział w dwudniowym szkoleniu wprowadzającym
3. Dopasujemy Cię do osoby z autyzmem, która mieszka w pobliżu Ciebie, ma podobne zainteresowania i jest w Twoim wieku.
4. Poznasz jednego z naszych uczestników i przeżyjesz swoją 8-miesięczną przygodę.
5. Jeśli będziesz chciał/a pomożemy Ci zakończyć relację i ruszyć dalej z nowym bagażem wspaniałych doświadczeń!

Kto jest organizatorem programu?

Program jest prowadzony przez Stowarzyszenie Innowacji Społecznych "Mary i Max" z Warszawy (lider programu), Fundację Laboro z Białegostoku, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Tarnowie, oraz Krajowe Towarzystwo Autyzmu, oddział w Łodzi.

Jak finansowany jest program?

Obecna edycja Wolontariatu Koleżeńskiego "Mary i Max" jest współfinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Komentarze...